Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: blokada klapy bagażnika
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dzieje się u mnie coś takiego że co któryś raz - bo nie zawsze - blokuje się przy uruchomionym silniku klapa bagażnika.
Nie dziwiło by mnie gdyby zawsze była zamknięta albo zawsze otwarta - ale tu raz mogę otworzyć a raz nie…
Czy to jest od czegoś jeszcze uzależnione?? (oprócz pracującego silnika)
Pewnie gdzieś na VAGu można to włączyć/wyłączyć - gdzie tego szukać??
Sprawdź też czy nie blokuje się czasem mechanicznie, przesmaruj zamek.
Zamknięte drzwi kierowcy. Jest też tak, że przez ileś czasu po uruchomieniu jest otwarta. Ogólnie jak jest zamknięta, to otwórz drzwi kierowcy, powinna się dać otworzyć, jeśli nie to sprawdziłbym kable w przelotce.
No właśnie się nie da przy otwarciu drzwi kierowcy - dzisiaj po raz kolejny to miałem dlatego pytam.
Nie ma żadnych antynapadów, dodatkowych rygli po przekroczeniu prędkości nic - wysiadam z samochodu, silnik chodzi - klapy nie otwieram (akurat dziś, bo innym razem bez problemu) - wracam, wyłączam silnik ide do klapy i otwieram Smile

Zamek jest wysmarowany, wyregulowany i działa mechanicznie na 1000%
automatyczne zamykanie klapy. Dziala jak silnik jest odpalony a drzwi pozostale nie sa otwierane jakis tam czas. Juz nie pamietam ile czasu musi uplynac ale cos kolo 1 minuty chyba. Otworzysz dowolne drzwi nawet tylnedla pasazerów i klapa znowu jest aktywna. Funkcja antykradziezowa w miescie by ktos na swiatlach nam nie wyciagnal sobie cos cennego z czesci bagazowej.

Tak jak ostatnio gmeralem i wlaczylem osobiste otwieranie drzwi czyli otwierajac kluczykiem otwieram tylko jedne drzwi- te w kotrych otwieram grotem klucza. Dwa razy trzeba przekrecic by otworzyc wszystkie drzwi. Żona zrobila OPR i musialem to cofnąć.
No byłoby to logiczne ale nie zadziałało to dzisiaj z drzwiami kierowcy - następnym razem sprawdzę jak zablokuje czy zadziała z drzwiami pasażera.
z każdymi drzwiami to powinno działać , nie tylko z drzwiami kierowcy
U mnie odblokowanie nie działa z otwartymi drzwiami, tylko muszę użyć guzika w drzwiach. Zablokowanie następuje chyba po 20 sekundach, ale mówię z pamięci, mogę się mylić.
Przekierowanie