Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Jaki tłumik do Sharana ????
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kończy się pomalutku oryginalny wydech i chcę wymienić na coś sensownego - problem tylko z tym że nie mogę znaleźć czegoś innego oprócz Asmetu, Bosala czy Płóciennika - a przy tych już sami tłumikarze mówią że to rozwiązanie na 2-3lata Sad
Są jakieś jakościowe dedykowane rozwiązania??

Myślałem nad kwasiakiem - ale w moich okolicach nikt takich nie robi - a na ostawienie samochodu 100km dalej na 2-3 dni nie za bardzo mogę sobie pozwolić.
no to ich nie sluchaj bo akurat wiekoszosc to dobre marki. bosal to tez montowany w wielu markach jako ori. Wytrzymuja raczej duzo wiecej jak 2-3 lata zwlaszcza w dieslu.
No i pewnie tak się skończy z braku rozwiązań.
Swoją drogą to oryginał jest cieniutki - przebiegu mam 200kkm i rok temu już go łatałem - w Passacie 1,9TDI '98 którego miałem wcześniej a którym jeździ teraz mój kolega do tej pory jest zdrowiutki ori, a ma dwa razy tyle przebiegu.
Bosal to dobre i drogie tłumiki. Można też zauważyć, że złapiesz w rękę Płóciennika czy inną markę to masz ręce brudne, a tylko bosal nie brudzi tak rąk. Nie wiem czy ma jakąś powłokę czy coś. Ja mam końcowy płóciennika ok. rok czasu i zdrowy. Popsikałem go tylko cynkiem w sprayu.
Do 1,9 to najtańszy bym brał,brudzi ręce bo blacha jest oliwiona,ale wytrzyma tyle co ori,założyłem edexa bo lepiej wyglądał jak płóciennik{a cena taka sama}bosal jest 2x droższy i ten sam shit ...
właśnie tłumikarz coś mówił że Asmet, Bosal i Płóciennik to ta sama parafia - Płóciennik miałem kiedyś dawno temu w Vectrze i jak dla mnie to nieporozumienie…
Pamiętajmy, że sposób eksploatacji, szczególnie w dieslu, wpływa na trwałość tłumika. Małe przebiegi miejskie + PSJ = szybsza korozja. I lepiej się z tym pogodzić niż walczyć, bo szkoda kasy i nerwów.
nawet przy nieduzych przelotach w dieslu tlumik powinien wytrzymac ze kilka lat. Bosal jest montowany w renaultach na pierwszy montaz i tam wytryzmuja tez dosc dlugo. Mozna tez ewnetualnie sobie zakupic jakis tlumik nierdzewny nawet uniwersalny i dospawac do odcietej rury od starego tlumika i tez bedzie to dzialac raczje dosc dlugo. Ja u siebie w sharanie tez troszke mialem pozarty juz uklad ale migomat i troszke podreperowalem calosc. mysle ze jeszcze troszke pdoziala mimo ze siediz od nowosci. A sga na pierwszy montaz ida tlumiki AL i to tez jest marka porównywalna do bosal'a.
Przekierowanie