Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Pęknięta skórka na desce przed pasażerem-możliwa naprawa?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Jak w temacie.
Pęknięcie jest w Szariku 2001 na desce przed pasażerem jak na fotce(nie jest oryginalna). Szerokość to pół milimetra ale na jasnej tapicerce widać strasznie. Czy to można jakoś naprawić?
Ja to skleiłem i z tyłu usztywniłem kawałkiem plastiku. Niestety, ale pęknięcie lekko widać, więc też zastanawiam się co z tym zrobić.
Kupić zestaw naprawczy (mata szklana+żywica). Od tyłu przelecieć papierkiem, odtłuścić i pędzelkiem nałożyć trochę żywicy, na to matę i nasączyć jeszcze raz żywicą. Jak wyschnie, można pęknięcie lekko przyszpachlować i pomalować kolorem pasującym do reszty. Oczywiście w tym miejscu nie będzie struktury, ale można to zrobić tak, żeby się nie rzucało w oczy bardzo. Oczywiście najlepiej dać jakiś promotor przyczpności do plastiku i podkład.
Myśłałem, żeby to wyczyścić i jakimś lakierem w sparyu taki gumowy psiknąć, z bliska będzie widać, ale z dalszej odległości powinnno być git. Trochę zwaliłem bo jak z tyłu usztywniałem i ścisnąłem ściągaczami to mi trochę się rozjechało Dodgy
To już wolę oddać tapicerowi.
Wiecie co mogło spowodować takie pęknięcie? Klaps w bok auta? Dodgy
A możliwość wymiany dolnego elementu chyba też jest..
Tandetne plastiki a nie wypadek...
Ja bym podjechał / oddał do napraw typu "smart" co robią deski itd. Może oni coś zdziałają.
Bodajże jedną z firm jest s-plus, co robi coś takiego.
Ja bym kupił drugie albo właśnie skleić od drugiej strony.
Dziękuję za info. Się zobaczy co z tym zrobię.
A tak przy okazji.. te plastikowe "kółka zębate" od ustawienia pozycji fotela da się pewnie wymienić? Jestem tego prawie pewien ale może tam jakiś inny patent jest..
Pokrętło jest mocowane na zatrzaski tylko, wystarczy podwadzać te zatrzaski jakimś śrubokrętem i zejdzie.
Stron: 1 2
Przekierowanie