Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Wentylator/y chłodnicy nie wyłączają się/pracują cały czas.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam

Sharan 1.9 auy 2001rok, Nie wyłączaja sie wentylatory,mam wyciagnieta wtyczke z drugiego wentylatora (tego od pasazera) ,jak ja wsadze nawet przy zgaszonym silniku to sie zalaczaja czy silnik zimny czy cieply,wyciagalem wtyczke z czujnika na chlodnicy nic to nie dalo, jak zapale silnik bez wpietej wtyczki miga climatronik, czyli najpierw przed odjazdem musze wsadzic wtyczke potem dopiero jade z zalaczonymi wentylatorami na maxa,jak tego nie zrobie szarpie auto bo sprezarka sie grzeje z klimy
O co chodzi,gdzie paluchy wlozyc?? Huh
Sprawdź kolego puszkę co jest przykręcona do pasa przedniego , u mnie też się kiedyś załączył wentylatory i po rozłączeniu tego całego przekaźnika i podłączeniu ponownym przestały się dziać cyrki
no tak jak sie poknie w listwe przy przednim pasie,pod mala rozdzielnia pradu sa te przekazniki (taka puszka z 2 wtyczkami) to sie wentylatory wylaczaja,czyli zawiesza sie pewnie przekaznik,
czy ktos to rozbieral da sie cos z tym zrobic ?
czy nie ma sensu sie z tym cackac ?
widzialem ze rozebrac sie chyba da polaczenie zalepione silikonem
posprawdzaj kostki może są zaśniedziałe i wystarczy tylko wyczyścić , u mnie tylko raz się tak zrobiło i po rozłączeniu i podłączeniu ponownym prze rok się nic nie dzieje z wentylatorami RolleyesRolleyes
Po wykreceniu puszki z przekaznikami i rozebraniu okazalo sie ze nie ma co naprawiac,niby puszka zamknieta uszczelniona , a srodkowy przekaznik jakby zgnity ,brak sprezynki wyparowala,musiala jakims cudem dostac sie tam wilgoc
Blaszka ze stykami w przekazniku latala jak chciala,dlatego wentylatory zyly swoim zyciem,klape sie zamknelo i sie zalaczaly bo blaszka na przekazniku sie poruszyla,przeskoczyla
Musialem kupic uzywke 50 zł z vat , no i po problemie !!
Podpowiedzcie gdzie szukać tej puszki przykręconej do przedniego pasa o której piszecie. Nie załancza mi się 2 bieg wentylatorów, i tak podejrzewam że w tej puszce tkwi problem, ale za cholerę nie mogę jej zlokalizować. Wymacałem tylko przekaźnik nr 419 przy akumulatorze.
do przedniego pasa masz przykrecona taka "mala rozdzielnie pradowa" zamykana na klapke koło akumulatora , wychodzi z niej tez kable do akumulatora ,jak ja odkrecisz od pasa przedniego (2 srubeczki stozkowe) to pod nia jest przymocowana ta puszka z przekaznikami
Zerknij tu:
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=3246
Zobacz gdzie w twoim roczniku jest przekaźnik J101 (361) i sprawdź czy działa i czy dostaje prąd na "nóżkę" o oznaczeniu 30.
U ciebie wiatrakami steruje właśnie przekaźnik J26 (419), dostaje on sygnał z przekaźnika J101 (361) na styk oznaczony T2.
Winny może być też przełącznik termiczny F18, siedzi on w chłodnicy i od niego bym zaczął.
Dzięki koledzy, przekaźnik 419 znalazłem
Witam, mam sharana 99' 110KM i od wczoraj mam podobną sytuację tzn. po włączeniu zapłonu zaraz startuje wentylator chłodnicy na pierwszym biegu. Temperaturę pokazuje OK. na zegarach i pod komputerem nie ma błędu. Rozebrałem ten zespół przekaźników przy pasie przednim ale było czysto i żadnych śladów nadpalenia czy zwory więc złożyłem. Wentylator pracuje nawet przy zdjętych wtyczkach z tych przekaźników, z czujnika temperatury i czujnika w chłodnicy, więc skąd napięcie dochodzi jeszcze? Pomóżcie, to świeży zakup i już mi daje w kość, najpierw problemy z odpalaniem na ciepłym (ogarnięte- mapy paliw), potem nagły brak mocy( wł.świateł stop) i już niby fajnie a tu znowu niespodzianka...
Stron: 1 2
Przekierowanie