Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: silnik tdi z golfa do galaxy mk1
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
witam. posiadam galaxy mk1 z silnikiem 2.8 . chcem zrobic przekładke tdi z golfa mk3, lecz nie wiem czy bedzie pasowało? moje pytanie jest takie czy łapy silnika od golfa m3 beda pasowały bezproblemowo do ławy w galaxy? i czy silnik podepne pod skrzynie od vr6, ewentualnie czy skrzynia jest wymiarowa z półosiami z golfa do forda? moze to brzmi skomplikowanie, lecz juz nie daje sobie rady z tym 2.8 Sad a mam do kupienia okazynie golfa z silnikiem TDI
wydaje mi sie ze do ogarniecia by to bylo. Powinny polosie od galaxa podejsc pod skrzynie od golfa. Poduszki musza zostac od galaxa ale nie mam pewnosci czy nie roznia sie jakies lapy na silniku co sa pryzkrecane. W razie co uzywka nie bedzie droga. Wiecej problemow z ogarnieciem elektryki bedzie ale tez do zrobienia.
dzieki za odpowiedz. z elektryka nie bede miał problemu bo mam kompletna elektryke od galaxy z silnika TDI. silnik jako silnik mysle ze podejdzie, lecz własnie doczytalem gdzies w internecie ze ford galaxy 2.8 ma inna skrzynie, tzn mocowania do silnika sa inaczej i do TDI nie podejdzie ... ale to tez nie wiem czy to jest prawdaTongue
Łapy od golfa 3 nie pasują do budy SGA. Silnika TDI nie przykręcisz do skrzyni od VR6. Półosie z galaxy nie podejdą do skrzyni z golfa.

Żeby zrobić przekladke musisz dokupić skrzynie TDI od SGA.
ok jak rozumiem dokupic sama skrzynie od galaxy, łapy do silnika od galaxy(podejda pod silnik 1.9 tdi AFN ?)
sorki ze pytam ale temat ciezki dla mnie bo musze juz zamawiac czesci zeby przekladke zrobic, a u mnie nikt nic nie wie co i jak,a wydac pieniadze aby wydac to szkoda.dzieki koledzy, przynajmniej wiem ze juz skrzynie musze zamawiac Big Grin
Co do silnika z golfa 3 pewności nie mam. Zazwyczaj blok silnika w SGA miały delikatne różnice od takiego samego bloku montowanego w golf3. Ale mam stary blok od AFN popatrzę.
ok byłbym wdzieczny za pomoc Smile
jak to w vagach. Zapewne moze byc roznica w umiejscowieniu lub srednicy otworu z gwintem na bloku. Mysle ze jakby sie uparl to by i tak cos wymodzil i albo kawal blachy dokombinowal albo nawiercili nagwintowal. Tak jak z haldexami tez mocowania trzeba dorobic.

Ze skrzynia to myslalem ze podmianka walka z kolnierzem co sie przykreca przegub wewnetrzny załatwi sprawe. Chyba ze jest inne wejscie w skrzyni na mechanizm roznicowy.
własnie ta niepewnosc jest najgorsza Tongue a sieselek musi siedziec pod maska, bo juz mnie 2.8 wykancza finansowo i psychicznie hehe.
ok dzieki Smile wiem ze inne przełozenia beda w skrzyniu ale z tego co juz wiem to nawet nie pasuje pod diesla bo ma inne mocowania do bloku.narazie jestem w trakcie poszukiwan skrzyni do diesla. mysle ze ktos moze bawil sie w takie przeróbki Smile ludzie chryslery przerabiaja i silniki diesla volkswagena wstawiaja to tu musi tez wyjsc Smile
Stron: 1 2
Przekierowanie