Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: (How to) Naprawa schowka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Przedstawiam jak prosto i za free naprawić schowek w SGA. Jak wiadomo z reguły pada w tym schowku pręcik blokujący. Koszt używanego schowka to jakieś min 150zł Dodgy Moim zdaniem szkoda kasy, ale co kto woli. Więc zaczynamy. Należy najpierw wymontować schowek, są 4 trzpienie które należy wycisnąć na bok i mamy wyjętą górną pokrywę. Następnie należy znaleźć cienki gwóźdź i podgrzewając go palnikiem czy co tam macie pod ręką wcisnąć trochę w to kółko w którym ułamał się ten pręcik. Następnie znajdźcie jakąś śrubę małą od telefony czy czego i spróbujcie wkręcić ile się da najlepiej uważać, żeby nie wkręcić jej na wylot. Jeżeli ją wkręciliście i w miarę dobrze się trzyma to teraz ją wykręćcie i posmarujcie klejem tą część co wchodzi w plastik a następnie wkręćcie z powrotem. Jeżeli siedzi ok możecie uciąć łeb kombinerkami i jeżeli schowek się zamyka jest wszystko git. Jeżeli nie to musicie ją trochę wykręcić. Ja wykręciłem minimalnie i schowek trzyma się super. Zobaczymy jak z trwałością, ale nie powinno nic się stać, chyba że czymś mocno walniemy w ten pręcik.
Podbiję temat, prawie po roku wszystko jest ok, nic nie odpadło a schowek jest często używany. Także polecam patent.
W mojej niestety caly ten ruchomy dynks i kawalek plaskiego plastiku byly wylamane, wiec nie bylo do czego lepic. Zatem polecam moj sposob z magnesem dla najwiekszych desperatow Wink
Z magnesem? Ciekawy patent, ale cięzko pewnie otwierać Smile
(09-04-2015 22:29)DDiablo napisał(a): [ -> ]Podbiję temat, prawie po roku wszystko jest ok, nic nie odpadło a schowek jest często używany. Także polecam patent.

Podrzuć wiecej fotek bo jakoś po opisei to nie moge dojść o który schowek chodzi Smile moze w Galu tego nei ma ale z ciekawości bym zobaczył wiecej fotek
(10-04-2015 09:00)zdroyek napisał(a): [ -> ]
(09-04-2015 22:29)DDiablo napisał(a): [ -> ]Podbiję temat, prawie po roku wszystko jest ok, nic nie odpadło a schowek jest często używany. Także polecam patent.

Podrzuć wiecej fotek bo jakoś po opisei to nie moge dojść o który schowek chodzi Smile moze w Galu tego nei ma ale z ciekawości bym zobaczył wiecej fotek

To jest środkowy schowek, nie wiem jak w galu może inaczej on jest rozwiazany bo deska się różni.
(09-04-2015 22:38)misiek_lbn napisał(a): [ -> ]W mojej niestety caly ten ruchomy dynks i kawalek plaskiego plastiku byly wylamane, wiec nie bylo do czego lepic. Zatem polecam moj sposob z magnesem dla najwiekszych desperatow Wink
U mnie też plastik był połamany ale dorobiłem drucik ze spinacza biurowego i działa elegancko. Jakby ktoś potrzebował to podeślę fotki. Roboty na 20 min.
Też do naprawy, naprawiłem tak schowek pasażera, w którym wyłamałem ten dynks. Udało się za drugim razem bo miałem już magnes dawać Wink
Przekierowanie