Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Zabezpieczenie podwozia + progów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam

Zakładam osobny temat, żeby nie rozwalać koledze Scrappy jego tematu Smile

Chciałbym zebrać tutaj opinie osób które walczyły z rdzą w SGA, progi, nadkola podwozie. Muszę to zrobić przed zimą bo w sharanie mi ruda zżarła próg od strony pasażera przy błotniku, a w alehandro widzę, że lekkie ogniska rdzy w podobnych miejscach dlatego chciałbym to zawczasu zwalczyć. Jakiś czas temu zabezpieczyłem spód progów w okolicach kierowcy i pasażera z racji tego, że był tam przytarty i zaczęło rdzewieć. Od strony pasażera ruda trochę zżarła tej dziurki, ale wyczyściłem do to gołej blachy szlifierką, pomalowałem fosolem, umyłem wodą, potem wyczyściłem benzyną. Następnie pomalowałem podkładem na rdzę z obi. Dałem chyba 2 warstwy malowałem pędzlem. Następnie po wyschnięciu pomalowałem to bollem do konserwacji karoserii 3 warstwy ( wziąłem jego bo można go malować, w przeciwieństwie do bolla przeznaczonego wyłącznie do podwozia ). Jedna puszka 1l myślę, że starczy mi na te kilka miejsc które mam zamiar zabezpieczyć, a jak nie to dokupię. Całego podwozia nim nie maluję, tylko tam gdzie jest ruda bo fabryczna konserwacja widać dobrze się trzyma, tylko w paru miejscach pada, więc uznałem, że nie ma sensu zdzierać wszędzie do gołej blachy. Mogę najwyżej umyć podwozie dokładnie i na fabryczną konserwację jeszcze walnąć tego bolla. Kupiłem jeszcze bolla do konserwacji profili zamkniętych, więc psiknę nim tam do progów, podłużnic i gdzie się da, zeby od wewnątrz było też zakonserwowane. Dobra wracając do sprawy, muszę zabezpieczyć jeszcze nadkola i progi, więc tutaj pytanie jak to najlepiej zrobić, żeby nie wyszła mi ruda po roku i cała robota w pi..u. Czytałem, że jest nawet cynk w sprayu. Ogólnie to robią to tak, czyszczą malują cortaninem albo brunoxem, potem dają podkład reaktywny, na to podkład epoxydowy, baza, lakier. Jednak zastawawiam się czy może nie dać tutaj jeszcze cynku? Jak to wtedy miałoby wyglądać? Próbował ktoś z tym cynkiem? Wolę to zrobić raz a porządnie, żeby za rok znowu się nie pier.. z rudą.

I tak przy okazji jakbyście podawali jeszcze rok samochodu i gdzie Wam wyszła ruda, taka mała ankieta z ciekawości.
Coś mi ankieta nie wyszła, nie mogę jej teraz wyedytować. Jakby moderator mógł ją usunąć, albo chociaż sam Rok z niej.
Rok 99 klapa tylna , prawa strona na dole dwie dziury .Progi obie strony od przednich błotników , przedni lewy błotnik na wysokosci 10 cm od drzwi dwie dziury i rdza przy progach na obu błotnikach Huh .
Rok 99 Progi i klapa tył, ponadto małe ognisko pod tylnym kierunkiem.
Tez 99r i nigdzie nie widać Big Grin
2004. Nigdzie. Smile
1999 tylna klapa w koło klamki, dwa małe ogniska nad blendą i wkoło spryskiwacza, obydwa progi i przednie błotniki Angry
2002 nadkola przody tyłu progi drobne slady -pęcherze - było wokół zamka na klapie ale juz usunięte i niewyłazi na dachu wokół anteny było i tez niewyłazi Smile od spody jak to w sharanach kazdy ma rudo Smile nalotowo Smile było nowa konserwacja plus nowe amorki tylnie bo były juz dziury w starych Smile
1996 rocznik ruda nigdzie nie wyłazi ;D
Rocznik 2000r rdza na tylnych nadkolach czesciowo widac cos na zgrzewie progowym Undecided
(14-04-2014 20:40)piwek86 napisał(a): [ -> ]rodzynek wyjdzie bo tez robiłem tylnie nadkola tak Smile brunox to KIŁA ! tyle sie o nim naczytał a sam sie przekonałem ze to wielkie gówno sprawdze ten preparat co mam od kumpla on podoobno za litr kosztuje 500 zł wiec musi to byc cos dobrego nieznam nazwy bo kumpel tez to kupuje z rozlewni z niemiec .

Też czytałem, ze niektórym ten brunox nic nie daje, może cortanin f jest lepszy. Pochwal się co to za preparat jak się dowiesz Wink

Sprawdzaliście uszczelkę bagażnika? Bo u mnie w 2 miejscach jest rdza, dziwne bo w sharanie z 97 nie ma śladu rdzy tam, ale usczelka jest na środku łączona a tutaj cała i może woda się tam jakimś dziwnym trafem dostaje. Czort wie


(14-04-2014 21:07)przemo napisał(a): [ -> ]1996 rocznik ruda nigdzie nie wyłazi ;D
Nie możliwe, chyba, że malowany już był Big Grin
Stron: 1 2 3
Przekierowanie