Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: przegub
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Mam następujący problem w Alhambrze z 2001r 1.9tdi 115km 6biegów.
Wymieniałem przegub z zew około(5miesiecy)z prawej strony, po jakimś czasie zaczął stukać lewy też go wymieniłem jakiś miesiąc temu.
W tym czasie miałem kolizje i koło prawe przednie było cofnięte 1cm, mechanik mi zrobił to i na śrubach wahacza było przestawiane.
Wymieniony został także przegub wewnętrzny, łożysko podpory zostało wklejone, bo luźno wchodziło luz 0.4mm i końcówki drążka , zostało to robione ponieważ przy zmianie biegów przy końcowej fazie puszczania sprzęgła było puknięcie i także przy gwałtownym wciśnięciu sprzęgła.
Dzisiaj zauważyłem że przy pełnym skręcie w lewo, przy ruszaniu jest puknięcie 2-3 razy, a także przy ujmowaniu gazu jakieś buczenie nie jakoś mocno ale jest i przy zmianie biegów jak wyżej także, ale nie jest to mocne puknięcie. Przeguby średniej półki za 250 zew i 400 wew.
Czy to łożysko w kole szumi? czy półoś a może skrzynia?
Pomocy
Dzięki
jesli chodzi o przeguby wewentrzne kolego to tu niema sredniej pulki. poprostu wszystkie to kible i tyle. Orinie sa dostepne niestety osobno i jedynie cale polosie mozna zakupic. Ile ci skasowal mechanik to raczje slabo miarodajne to jest bo mogl wstawic przeguby za 150 zl i za 200 zl. Za 400 to ja takich nawet nie spotkalem.
Druga sprawa jest to ze p kolizji nie moze sie przestawic na srubach wahacza bo nie ma takiej mozliwosci. Moglosieconajwyzej przestawic na mocowaniu sanek.
Co do lozyska podpory to jest to swego rodzaju partyzantka to wklejanie. Guma juz wypracowana i nic to nie daje bo tu nie chodzi oto by bylo wklejone. Na stówę masz tami tak dalej luz. Wymien to lozysko na wieksze jak masz podpore ta alumuniowa i bedzie elegancko.

Poza tym temat przegubów juz istnieje i wielokrotnie bylo to wałkowane.
Przekierowanie