Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: mechanizm wycieraczek - przod, alhambra mk2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam.
mam pytanko odnosnie mechanizmu wycieraczek-przod do alhambry mk2,czy bedzie pasowalo z galaxy i sharana?bo wiem,ze sa niektore mechanizmy na 3 a niektore na 4 sruby mocowane i sie zastanawiam czy do mojej alhambry z 2001r bedzie pasowal z galaxy 2002(akurat z takiego modelu znalazlem na szrocie),aha i wymienial moze ktos to kiedys?bo nie wiem czy samemu sie zabierac czy jechac do mechanika,z gory dzieki i pozdrawiam.
Kolego z Sharana powinny pasować bez problemu, ale z Galaxy wydaje mi się że nie podejdą. Pewny nie jestem, ale zdaje się, że ktoś już miał z tym problem, chyba na tym forum. Chyba któreś ramie jest ciut dłuższe i jest problem z prawidłowym ustawieniem wycieraczek.
Za to z samodzielną wymianą tego mechanizmu nie powinieneś mieć żadnego problemu. Nie jest to skomplikowana operacja. Pozdr.Smile
W 2001-2002 była lekka zmiana tego mechanizmu, jesli jest taka sama wtyczka, to przekładaj. Żadna filozofia, tylko nie pogub gumowych podkładek po bokach.
Pozdr.
Tu kolego masz fotki jak wyjąć , zregenerować ewentualnie analogicznie wymienić mechanizm wycieraczek TU KLICK TU
[attachment=2593] no jednak od galaxy nie pasuje,mocowanie srodkowe sie calkiem nie zgadza ale teraz przynajmniej wiem juz czego szukac,dzieki wielkie za pomoc mam nadzieje,ze wkrotce znajde taki mechanizm i sam wymienie,pozdroWink
a skorzystam jeszcze z okazji jako,ze podeslaliscie mi foto mechanizmu i wrzuce te fotke tutaj a tam gdzie strzalka to tam mam mechanizm pekniety,ktos chcial to spawac ale chyba mu nie poszlo bo pewnie spawal jakas zwykla spawarka a nie do aluminium no i jest tam troche kaszana,trzeba bylo to posciagac na opaski i w sumie to tam jest sztywno i teraz po przeczytaniu opisu kolegi z forum jak wymienic i zregenerowac mechanizm zastanawiam sie czy moj mechanizm potrzebuje wymiany czy regeneracji,bo pracuje dosyc wolno na suchej szybie a czasami sie zatnie i trzeba mu "pomoc" wystartowac na nowo no i wycieraczka od strony kierowcy(prawej-wersja angielska) nie zbiera tak daleko jak powinna...dolanczam fotke i czekam na wasze opinie,tam gdzie strzalka tam jest mechanizm uszkodzony-pekniety.pozdrawiam.
A jednak. Niby podobne, ale się różnią. PowodzeniaSmile

Tu masz co takiego: http://allegro.pl/vw-sharan-galaxy-alham...57663.html
no tak okazalo sie,ze koles na szrocie dal mi nie ten mechanizm...dostalem od starego galaxy,teraz mam juz poprawny i w weekend zabiore sie za wymiane a przy okazji sprawdze czy moj pekniety da sie uzdrowic Wink
Niestety mnie też dopadł ten problem, widać że ktoś to już kleił na silikonUndecided
Muszę na szybko jakoś to reanimować, podjechał bym to pospawać ale to mi wygląda na jakiś odlew a nie aluminium, pierwszym pomysłem było skleić i dać jakąś blaszkę wzmacniającą. Może ktoś to już naprawiał albo macie jakieś pomysły jak to reanimować?
W tym miejscu nie naprawisz tego tak aby było dobrze.
Taki mechanizm na allegro to koszt około 100zł więc czy opłaca się rzeźbić i czekać nagłej śmierci wycieraczek?
Muszę jutro to zrobić bo mam zaplanowany wyjazd i nie zdarzy dojść nawet jak zamówię. Na silikonie trzymało się ponad rok więc jak skleję na jakiś lepszy klej, dam opaskę z blachy to może jeszcze wytrzyma. Dodatkowo nie wiem jaki mechanizm kupić według rocznika wychodzi że powinienem mieć stary typ, ale podejrzewam że w FL może być już nowszy typ.
Przekierowanie