Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: skrzynia automat vr6 2,8
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam
ma dziwne zdarzenie sprawa pilna
po przekręceniu kluczyka lub odpalenie wciskam hamulec i nie da się wcisnąć sprzęgiełka na lewarki ,a zgaszonym silniku wciskam i przesuwam bez problemu, kiedy wcisnę i ustawię na jakikolwiek bieg i przekręca kluczyk to również przesuwam bez problemu, kiedy wcisnę przycisk na lewarku i ustawię na N to mogę swobodnie odpalić, skrzynia zmienia biegi płynnie, ale jak wrzucę P i puszczę przycisk to już znów nie ruszę lewarkiem. do tego brak świateł hamowania...???
czujnik stopu nad pedałem hamulca ,wystarczy wyczyścić albo kupić nowy groszowe sprawy,ten czujnik daje impuls na skrzynie ze jest wciśnięty pedał hamulca żeby można było wrzucić jakikolwiek bieg
Zgadza się! Marcin ma rację/włącznik stopu i tyle..,,
tak też myślałem ale musiałem się upewnić wielkie dzięki, a czy czujnik od każdego sharana czy galaksy pasuje? na allegro jest tego dużo?
Nie polecam podróbek...45 zeta oryginalny w najbliższym ASO..
ok dzięki w takim razie skorzystam z oryginału.
Możesz to rozebrać i wyczyścić ja tak u siebie zrobiłem pół roku temu i chula do dziś bez problemu , 15 minut roboty
Panowie jednak pomimo wymiany czujnika nadal nie ma świateł sto i nie przełączę biegu, i co dalej ?
a spróbuj zewrzeć kable przy czujniku i zobacz czy świecą światła stopu, może też być spalony bezpiecznik,posprawdzaj to, sprawdź jeszcze przewody między tylną klapą a budą
kable zwarłem , bezpieczniki przetrzepałem i nic
Przekierowanie