Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: 17766 po wymianie cewki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Padła cewka na 2 cylindrze (po raz 3 w ciągu 2 lat), auto przerywało, bez podpinania do kompa wiedziałem już, że to cewka.
Kupiłem nową, wymieniłem, wykasowałem błędy a tu co chwila wyskakuje:

17766 Cewka/sterownik zapłonu cylinder 2 - przerwa
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

auto chodzi normalnie i płynnie
profilaktycznie wymieniłem świecę na tym cylindrze na nową
niestety błąd powraca i świeci się check

gdzie szukać przyczyny?
podmienię jeszcze cewki między sobą ale nie wiem czy to coś da
Te cewki w 1,8, były wadliwe,jest jakas informacja serwisowa na ten temat,w serwisie wymienia sie komplet (innego producenta} ,ale nie zagłębiałem sie w temat za bardzo,powiem szczerze .
Pozdrawiam i nie czytam g.... wyborczej Smile
cewki tansze moga pokazywac blad tak jakby sterownik ich nierozpoznawał ja kupilem beru ok 170 zeta i smiga ale pytanie czy masz gaz poniewaz konczace sie wtryski gazu moga powodowac tez ten bład tak mialem wczoraj w jednym szariku jadac na gazie po paru km wypadal jeden cylinder instalacje sprawdzilem i ok jazda na samej benie i wszystko ok podjechalem do gazownika pod kompa a tu wtryski gazu wymienione i klijet dalej sie cieszy z szarika pozdrawiam i powodzenia
gaz mam ale tu to raczej nie ma znaczenia
wtryski od gazu jeszcze na pewno się nie kończą
objaw występuje tak samo na benzynie
fakt, że założyłem tańszą cewkę - wcześniej była cewka SWAG'a teraz założyłem BREMI
zamienię je dziś może miejscami i zobaczę co będzie
na nowej cewce przejechałem ok 50 km i silnik pracuje jak trzeba
Przelewanie gazu będzie faktycznie skutkowało wypadaniem zapłonu na cylindrze lub jego brakiem.
Błąd cewki nie jest z tym związany - to kwestia jej parametrów.
niestety po przełożeniu nowej cewki na 3 cylinder wyskoczył błąd 17769 czy problem przeniósł się na 3 cylinder. Żeby tego było mało pojawił się nowy błąd:
[Obrazek: 12529053433b06989bddd18ab3180.png]

jak wyczytałem na innych forach błąd czujnika G42
jego odczyt jest w 4 grupie i pokazuje 142st C a powinien mniej więcej temp. otoczenia.
[Obrazek: 802a8c6e9aed74cf926ed279183387.png]

Czyli trzeba kupić porządną cewkę a tę zareklamować.
No i czujnik do wymiany jak go namierzę.
Przekierowanie