Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: nie miłe zaskoczenie rano [rozwiązany]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Dziwna sprawa w niedziele rano zapukał mi sąsiad do drzwi i powiedział że mam otwarte szyby w sharanie to szybko zeszedłem do niego i okazało sie że całe auto było otwarte, drzwi, szyby. Na pewno nikt mi nie zabrał kluczyków i tak nie zrobił. W pierwszej chwili myślałem ze to włamanie a wszystko było na swoim miejscu. Po tem odpaliłem go i wszystko było ok, zamek wszystko działa normalnie jak na razie nic sie nie dzieje. Co mogło być przyczyną takiego samo otwarcia ????
nie chce być zgadywaczem ale może coś sie dzieje z modułem komfortu
Masz otwieranie z kluczyka czy z pilota ?

Za to wszystko tak jak pisze niebieski odpowiada moduł komfortu i to może jest jego wina.

Nie znam się na tym ale słyszałem że przy dużych wyładowaniach elektrycznych (np. burza) takie rzeczy mogą się dziać, jakieś przebicia, impulsy czy coś. Na ile to jest prawda nie wiem.
nawet głupie zwarcie na jednym przewodziku - np, w klapie bagaznika gdzie najczęściej lubią sie przwody przecierać - i łapie wariacje i tak robi
A może najprostrze rozwiązanie jest takie, że przez przypadek został przyciśnięty przycisk otwierania na pilocie i przytrzymany??

Nie panikujmy dopóki problem się nie powtórzy.

Zamykasz z pilota, czy z kluczyka?? Masz domykanie i otwieranie szyb?? Z pilota czy kluczyka??
Więcej info...
Mam domykanie szyb z kluczyka, a z pilota centralny. Wiązka w tylnej klapie była robiona 2 tygodnie temu, nie sądzę żeby to było przyczyną. Ale za to w tym dniu była dość mocna burza i wyładowania. Na pewno też pilota nikt nie ruszał. Ale jeszcze zauważyłem że od tego czasu pre razy mi sie sam zamkną jak jechałem.
Na pierwszy rzut oka to moduł komfortu ale tak jak mówił niebieski jeden mały kabelek może narobić trochę bałaganu Smile następnym razem jak Ci się zamknie zwróć uwagę czy pali Ci się kontrolka od żarników Smile
Kontrolka mruga ta na drzwiach kierowcy, auto wszystko sie normalnie domyka, ale przed chwilą drugi raz sie sam otworzył z tym że szyby już nie. I juto rano jadę do elektro-mechanika. Jak mi powie co było przyczyną to zaraz napiszę na forum.
Kolega niebieski91 miał rację to wiązka w w klapie, a dokładniej ta gumka która osłania przewody, przepuszczała wodę i sie robiło zwarcie. Przewody w tym miejscu zostały wymienione i gumka jest nowa osadzona na sylikonie.
no i po kłopocie - i niech więcej nie świruje
fajnie czasem trafić w 10 tke hehehehe
Stron: 1 2
Przekierowanie