Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Kontrolki abs i ręczny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam.

Widziałem już kilka tematów o którym piszę.Nie znalazłem jednak jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie.

Jakiś czas temu zaświeciła mi się kontrolka ABS, póżniej zgasła i tak przez jakiś czas.Teraz świeci się cały czas.Zauważyłem też,że świeci się nad nią kontrolka ręcznego.Nie jest to jaskrawe śwatełko.Tak jakby się lekko żarzyło.Autko podłączałem już pod kompa - czujnik ABS prawy przód.

Czy jest to normalna sytuacja(z tym ręcznym)?
Czy mogę jeszcze trochę pojeździć?

SHARAN 1.9 TDI 1999r.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Masz do wymiany czujnik ABS-u. A co do kontrolki ręcznego to może być poblask od kontrolki ABS-u. Nie powinno tak być, chyba że jest uszkodzona przegroda między żarówkami i przenika gdzieś światło, lub żarówka ABS-u ciągnie sobie masę z ręcznego. Wtedy ręczny będzie się żarzył. Musisz wyjąć licznik i sprawdzić.
Niestety, kontrolka ręcznego jest w jakiś sposób powiązana z kontrolką ABS. U mnie też po wywaleniu się ABSu żarzyła się kontrolka ręcznego (pociągnięcie ręcznego włączała ją całkowicie), potem się zaświeciła na stałe.
U mnie powodem był padnięty sterownik ABS.
Panowie wg. instrukcji to wychodzi tak ;
(ABS) - czyli wiadomo co.
Kontrolka od ręcznego nie odpowiada tylko za ręczny ale również za problemy z układem hamulcowym.
Wszystko się zgadza, ale powinna się świecić a nie żarzyć:
[attachment=2496]
[attachment=2497]
Tak, a ABS powinien się nie psuć Wink
Teoretycznie nic ma się nie psuć Tongue! Moje czujniki ABS-u maja 16 lat. Jedyna awaria była wtedy, jak przy wymianie poduszki na Mac Personie urwali mi przewód (ręce opadają, bo i tak musiałem sam po nich poprawiać). Zlutowałem go, wsadziłem w opaskę termokurczliwą i normalnie działa.
Mam nadzieję że jest to tylko ten czujnik.Nic innego na vag-u nie wyskoczyło(jakiś problem z układem hamulcowym).W pewnym sensie to jest awaria układu hamulcowego.
Auto zachowuje się normalnie, normalnie hamuje.
Zmienie ten czujnik i zobaczymy...
Sproboj. Najlepiej od najprostszych rzeczy zaczynac. Tym bardziej ze nie masz innych bledow, to sterownik powinien byc caly
Przyłącze się do tematu, zaczęła mi się świecić kontrolka ABS'u na VAG'u wyskoczyło, że problem jest z pompą ABS'u(nie stały) po skasowaniu błędu kontrolka ABS'u znów zaczęła świecić i błąd ponownie się pojawił. Pytanie moje jest takie co może być przyczyną, pompa do wymiany czy można ją jakoś uratować ? Dodam, że Sharan 1.9TDI 96.
Stron: 1 2
Przekierowanie