Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Jak opróżnić bak z paliwem ON :)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam jak opróżnić bak z paliwem ON w sharanie 1,9 tdi 2002r ??
Chodzi mi o metode bez wkładania rurek przez wlew ....
albo dostac sie do pompki elektrycznje co jest w baku i po jej usunieciu zapodac wezyk i spuscic rope albo podac napiecie na pompke paliwa i odpiac wezyk przy filtrze paliwa i podpiac jakis wlasny wezyk przedluzajacy i tym sposobem wypompujesz calosc z baku.
o ten drugi sposob lepszy ale mam pytanie czy po zaplonie pomka nie bedzie pomować? oraz który wężyk bo jest tam chyba 2 od podawania paliwa Smile
po zaplonie to bedzie tyclko chwile pompowac. Zreszta szkoda akumulatora by jeszcze grzal swieczki itp sprawy. Jedne wezyk to podejscie a drugi to powrót paliwa. Odlaczyc elektronike i podac prad na pompke i bedzie ladnie pompowac.

Nie piszesz czemu chcesz wypompowac paliwo z baku ale jest jeszcze jeden sposób. Odlączyc weze od filtra paliwa( ten podejscia i powrotu i podpiac dwa takie wezyki po 1 metrze i w kanisterku z ropa czystą wlasnei wsadzic te dwa wezyki by mial z czego silnik chodzić. Jedne z tych wezykow co odpiales od filtra- podajacy palwo z baku przedluzyc by mozna bylo wlasnie wypompowywac paliwo z baku. Odpalaz auto i zostawiasz tak by sobie pracowalo. Pompka wypompuje wszystko z baku bez problemu.
Dziekuje za pomoc chce wypompować przed nastepnym wyjazdem za granice UA Wink Przed wyjazdem chce sobie wlac 10l bo do granicy mam 55km na CPN dokładnie Wink


PS gdzie jest pompka paliwa w sharanie??
No i jak kolego poradziłeś sobie z tym problemem.
Może zwyczajnie przepalił Smile
Przekierowanie