Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Dziwne dźwięki - skrzynia/sprzęgło/koło dwumasowe ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Auto stoi na luzie w obu przypadkach. Wciskam sprzęgło zaczyna coś rzęzić, czasem nawet popiskiwać lekko. Wydaje mi się że to końcówka wysprzęglika. To akurat mało ważne. Bardziej mnie ciekawi inna rzecz. Stoję ostatnio na światłach i też zauważyłem że silnik nie pracuje tak jak wcześniej, co ciekawe zaczął pracować jak powinien, kiedy przesunąłem lewarek tak jakbym chciał wrzucić dwójkę, ale naprawdę tylko delikatnie w stronę tej dwójki (do tyłu auta) cofnąłem, puściłem i coś tam znowu zaczęło się odzywać. Sprzęgło z dwumasem raczej w stanie słabym, także to pod uwagę można wziąć Big Grin Cóż to takiego?
Witam,
kupiłem forda jakiś czas temu, silnik TDI 116, skrzynia 6-tka. Po kupnie mechanik przeglądający samochód zauważył zużyty dwumas(stukanie), dlatego też postanowiłem wymienić cały komplet sprzęgła na nowy(sachs).
Teraz jeżdżąc samochodem mam mały problem, otóż(najbardziej słychać jak zimny) słyszę dziwne stuki po wysprzęglaniu.
Wygląda to tak, że jeśli jadę np. wstecznym, wcisnę sprzęgło, to słychać stuk. Tak jak by gdzieś był luz. Podobnie sprawa się ma podczas wysprzęglania jedynki.
Nie wiem co jest, sprzęgło nowe a tu dalej coś słychać...
Słyszałem już to w kilku sharanach, jednak byłem pewny że to od sprzęgła.. Jednak chyba się myliłem.
z opisu to ciezko cokolwiek wywnioskowac ale gratuluje ze tak mechanik chwile podumał i stwierdzil ze to dwumas. To teraz niech zaplaci za ta niesluszna wymiane. Jesli dobrze rozumiem to ten stuk moze byc ewentualnie z luzu na podporze polosi albo na przegubach ale chyba to pierwsze.
Zawsze mozesz ten dwumas nam obfotografowac, nagrac filmik jak ruszasz masami by bylo cos widac.
Poduszka pod skrzynią?
Odświeże temat mam coś podobnego czyli

Auto stoi na luzie, wciskam sprzęgło tak do połowy i zaczyna coś rzęzić, niewaźne czy przy wciskaniu czy wyciskaniu, jak trzymam wciśnięte do połowy to rzęzi cały czas. co to moze być ? Tak jak w powyższym poście wysprzęglik ?

Ile to moze kosztowac z wymianą ? I czy na tym koniec czy też szykowac sie do wymiany dwumasy za jednym zamachem?
Dodam że innych objawów nie mam auto jeździ normalnie i pewnie bym wogóle tego nie usłyszał gdyby nie przypadek.
Wysprzęglik to nie będzie bo on albo działa albo nie.
Jak rzęzi to może być roklekotana tarcza lub dwumasa... Tak czy siak będzie do rozebrania.
Dwumasa chyba nie bo dźwięk jest tylko w trakcie naciskania lub odpuszaczania sprzęgła (ak w połowie wysokości) a przy zwolnionym lub naciśniętym go nie ma. Jak trzymam sprzęgło w połowie to hałas sie utrzymuje ...

nieważne czy na wolnych czy przy wpietym biegu ...

W poprzednim samochodzie jak dwumasa zaczeła klekotać to klekotała na wolnych póki nie nacisnęło się sprzęgła - po nacisnieciu cisza ...
Pewnie łożysko sprzęgła dogorywa. Tak czy siak, musisz rozpiąć skrzynię. Inaczej nic się nie dowiesz.
jak puścisz sprzęgło i dźwięk zniknie to na 99% łożysko
no i niestety to ten 1% - mechanik rozebrał i okazało sie że jednak niestety dwumasa do wymniany .... założony komplet sachs ....

pytane do was ile u was kosztuje dwumasa ze sprzęgłem i wysprzęglikiem z wymianą ?

na razie wiem ze mechanik dał za dwumase 1400 nie wiem ile za sprzęgło i robocizne .... czuje ze jak poda mi cene koncową to na zawał zejde Smile
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Przekierowanie