Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Silnik AHU czy ma dwumase
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam mam ochotę zamienic mojego poczciwego 2.0 AGG w seacie na 90AHU golfa 3 1998r z tym że kupiony niby w Austrii w salonie PORSHE gośc mówi że audi 130 nie daje mu rady i mam zonk bo nie wiem czy te silniki mają dwumas i pytam was kolegów czy macie takie inf. w swoich pomocach literackich. Bo jak tak to sobie podaruje musiał ktoś coś w nim grzebac nie powiem bo odpowiadała by mi taka moc ponoc inne turbo i wtryski są. Nie wiem czy jest sens się pchaac w takie nie wiadomo w zasadzie co. Napewno ma zmienną geometrię bo gośc sie przyznał że zacina i trzeba go zgasic i moc powraca. Co sądzicie o tej całej sprawie?????? Może podjechac i zribic mu logi ale co mi to da dwumasa i tak nie poznam czy jest jakiś sposób na niego żeby poznac czy on tam jest.
http://tablica.pl/oferta/volkswagen-golf...60b96392ba
Nr; VIN-i dzwoń do salonu...
teoretycznie silnik AHU nie powinien miec dwumasy. w golfach 3 tylko AFN mialy dwumas. Ja bym sie martwil co on tam ma namieszane pod maska bo moze byc roznie. TO ze daje rade temu czy innemu to nic nie oznacza. Mozna i dawac rade a silnik i tak moz ebyc nie ogarniety jak potrzeba a mozna dawac rade i moze byc to zrobione konkretnie. Znam jeszcze starsze jednostki a mocy pod maska dwa razy tyle co tu podają. Nie musi byc zmiennej geometrii bo sa turbiny wieksze tez na WG. Zeby zalozyc VNT musialby zmienic tez troche instalacje i ewentualnei ECM sterujacy silnikiem. To ze wpada w notlauf to owszem swiadczy ze przeladowuje z jakiegos powodu ale i na wG te same przypadki sie trafiają i to tez dosc czesto.

Trzeba by sprawdzic co tam jest zmodzone bo tak brac na pałe to bezsens.
pojadę go zobaczyć zrobię logi i wystawie tutaj zobaczę co tam za turbo jest i będę się was radziłeś narazie dzięki wesol za opinie.
no właśnie to, że coś tam objeżdża to jeszcze nic nie znaczy ;-) hamowania wszystko weryfikuje :-D .Znam takich speców którzy usuwają katy z bemek bo to daje +20 km :-P rzekomo po takich zabiegach ciezko auto opanować :-P
Fabrycznie silnik AHU niema dwumasy i turbiny ze zmienną geometrią. Mimo to jak sie zrobi odpowiedni program to zbiera sie bardzo dobrze i pali bardzo mało.
Przekierowanie