Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Zmiana zegarów na rozszerzone.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

zywus1988

Seat Alhambra 1,9 115km 2001

Witam, chciałbym zmienić zegary ze zwykłych na rozszerzone z woltomierzem i ciśnieniem oleju. Moje pytanie jest wiadome, oprócz zegarów co jeszcze muszę zmienić lub czy muszę ? Czy to jest opłacalne czy lepiej kupić jakiś uniwersalny komputer czy polecacie lepiej dokupić 2 oddzielne zegary proponowane na allegro ?

Czekam na odpowiedź i z góry dzięki.
Na pewno manetka do zmiany do obslugi komputera. Bylo forum. Szukaj pod haslem fis.
kolega pyta o zegary z voltomierzem oraz wsaznikiem temperatury oleju. Cisnienia oleju sie nie mierzy.
Jesli chodzi tylko o doposazenie w takie wskazniki to zegary musisz zmienic na takie z takim osprzetem tyle ze musisz pamietac ze rozne sa oznaczenia zegarow i lepiej sie zwróc do Stefano bo on ci poda dokladnie ktore ozanczenia podejda do twojego auta.
Jeśli posiadasz licznik z 1/2 FIS ( czyli bez tych dodatkowych zegarów ale masz komputer w liczniku, i manetkę z przyciskami - do tego komputera zresztą ) to wystarczy kupić licznik z pełnym FIS'em i zegarami a następnie je zmienić wszystko będzie działało.
Jednak tak jak kolega wesol mówi są różne oznaczenia zegarów ( ja prawdopodobnie miałem problem z tym przy zmianie licznika ) i lepiej dopytaj np. kolegi Stefano jakie oznaczenie powinno być do twojego samochodu.

W tym temacie trochę jest to rozjaśnione: http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=5178

zywus1988

Właśnie o to chodzi, że nie mam ani komputera ani manetki z przyciskiem. Może prościej było by kupić zegary z allegro pojedyncze (czyli jeden oddzielny do woltomierza i jeden do temp oleju) i je zamontować, taki jakby do tuningu.
Przekierowanie