Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Dziwne zachowanie i nie działajacy licznik
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, jestem tu nowy jeżeli coś źle zrobiłem prosił bym o uwagi.

Otóż Mam vw sharana 1,9tdi 110km afn 98r,
Na starym silniku wyłączała się turbina nie można było połączyć się vagiem,
padł silnik w drodze do kraju, wymieniłem na drugi goły słupek
porobiłem przy okazji rozrządy sprzęgła itp.

Co się okazało po założeniu nowego silniczka nie chciał zapalić tylko kręcił
przyjechał znajomy i powiedział ze to przekaźnik 109 i on jest odpowiedzialny
za to że nie pali i ww. problemy.
Pierwszy kawałek drogi na nowym silniku i okazało się ze licznik prędkości nie działa oraz pokazuje tylko przebieg, nie nalicza kilometrów reszta działa normalnie. i jeszcze jedna rzecz rzadko się zdarza ze nie reaguje na gaz po ponownym uruchomieniu jest wszystko okej.

po zczytaniu błędów vagiem mam coś takiego:
zakładka - elektronika silnika:
65535/ U48023
Internal control module memory: checksum error

00625
Sygnał prędkości.

00777
Czujnik położenia pedału przyspieszania APP-G79

czytałem i szukałem po necie ale nic w tym stylu nie znalazłem proszę o pomoc gdzie szukać. Dzięki z góry i Pozdrawiam Smile
Prędkości nie pokazuje bo albo masz niepodłączony kabel od impulsatora albo gdzieś jest przerwany.
W przypadku pedału gazu to być może kończy się potencjometr w pedale albo problem z kablami.
Błąd 65535 może być spowodowany zaolejeniem płytki sterownika, jak zrobisz wszystko inne to sprawdź czy dalej się pojawia ten błąd, jak tak to raczej rozbiórka i czyszczenie.
co do "impulsatora" to wtórym miejscu jest czujnik który zczytuje prędkość ten na skrzyni z trójkątna kostka ?
a do pedału gazu zajrzę jutro i do przewodów Smile
czujnik licznika na łączeniu silnika ze skrzynią najlepiej z kanału od sciany grodziowej
Gdyby kable od impulsatora był przerwany to by szarpał.
a mam jeszcze jedno pytanie a jak sprawdzić pedał gazu czy jest sprawny ?
a od benzyniaka będzie pasował ?
Witam ponownie otóż byłem w Polsce innym samochodem i nie miałem jak sprawdzić co to się tego nie szczęsnego Sharana Tongue, otóż zlokalizowałem czujnik z którego idzie sygnał do licznika i idąc po kablu szukałem gdzie możne być przyczyna nie sprawnego prędkościomierza. Okazało się że w tej okrągłej dużej kostce przy silniku jedna wsuwka się zagięła i nie było kontaktu.

Co do pedału gazu nie wiem jak go sprawdzić, ale ostatnio jak jechałem to turbo mi się wyłączyło i jak podłączyłem vaga pokazało mi "Ciśnienie w kolektorze ssącym - 00575" i pokazuje się tylko przy wyłączeniu się turbo

a błąd - 65535/ U48023
Internal control module memory: checksum error
jest non stop jak usunę to pojawia się od razu.

Proszę o pomoc bo już nie ogarniam tego co możne z nim być nie tak.
Pozdrawiam i Dzięki za odp. Smile
A zawór n75 sprawny, przewody od podciśnienia całe? A może geometria się w turbinie przycina a i sprawdź nastawnik na pompie bo złe ustawienie ma wpływ na reakcję pedału gazu oraz na uruchamianie auta.Smile
Z tego co wcześniej pisałeś to samo działo się na starym silniku a zmieniłeś tylko słupek i nadal masz to samo więc to nie wina silnika tylko podzespołów.
Dzięki wielkie że coś mi podpowiedziałeś, ale odezwę się za jakieś dwa tygodnie może miesiąc bo musiałem po raz kolejny wyjechać i nie mam jak sprawdzić co może być. Jeszcze raz wielkie dzięki jak będę na miejscu i pogrzebie w nim to odpisze Smile Pozdrawiam
Przekierowanie