Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szum z pod maski
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Czy spotkał sie ktos czym takim po zgaszeniu silnika przejechaniu bez różnicy czy to był kilometr czy 20 km (ostatnim razem miałem to zjawisko po przejechaniu 1 km) spod maski wydobywał sie dzwięk szum tak jakby uciekało powietrze z kompresora łamane na chodzacy wentylatorek a nie był to żaden wentylator chłodnicy czy klimy dzwiek ten wydobywał sie w okolicy prawego przodu i szumi do momentu rozładowania akumulatora pod odpaleniu i zgaszeniu silnika nadal to samo nastepnie po przejechaniu krotkiego odcinka szum ucichł jakis wentylatorek sie zapewne juz wyłączył. Silnik 2.8 vr6 tak wiec miejsca za duzo pod maska nie ma na zdiagnozowanie co to tak szumi. Na razie jest spokój i tez nie ma jak sprawdzic co to mogło szumiec. Czy ktos miał taka przygode i wie co to moze byc???
Witam

Ciekawe !!!???

U mnie jest też delikatny szum dobiegający z przodu słyszalny w kabinie i brzmiący może bardziej metalicznie jakby toczące się łożysko - lekko wyrobione.
Uznałem to zjawisko jako szum z wentylatora nawiewu ale w takim razie muszę sprawdzić to dokładnie.
później opiszę moje spostrzeżenia.

pozdrawiam
(23-05-2011 13:40)niewnikaj224 napisał(a): [ -> ]Witam
Czy spotkał sie ktos czym takim po zgaszeniu silnika przejechaniu bez różnicy czy to był kilometr czy 20 km (ostatnim razem miałem to zjawisko po przejechaniu 1 km) spod maski wydobywał sie dzwięk szum tak jakby uciekało powietrze z kompresora łamane na chodzacy wentylatorek a nie był to żaden wentylator chłodnicy czy klimy dzwiek ten wydobywał sie w okolicy prawego przodu i szumi do momentu rozładowania akumulatora pod odpaleniu i zgaszeniu silnika nadal to samo nastepnie po przejechaniu krotkiego odcinka szum ucichł jakis wentylatorek sie zapewne juz wyłączył. Silnik 2.8 vr6 tak wiec miejsca za duzo pod maska nie ma na zdiagnozowanie co to tak szumi. Na razie jest spokój i tez nie ma jak sprawdzic co to mogło szumiec. Czy ktos miał taka przygode i wie co to moze byc???

Tak jest to silniczek pompujący płyn chłodniczy do Ebersprehera w celu studzenia pieca (tu zaznaczam że nie ważne czy piec chodzi czy nie ).

Naprawiałem go (wymiana szczotek) stąd wiem ponieważ mój chodzi głośniej.
Pozdrawiam....
Jeżeli akurat przy tym silniku jest dogrzewacz. Bo w TDI jest, ale czy w każdej benzynie to nie wiem. I wtedy dalej zagadka.
tylko że ja raczej dogrzewacza nie mam i tu koło sie zatacza
najgorsze jest to że nie ma jak tego sprawdzić co to było dopóki znów nie zacznie szumiec
Przekierowanie