Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Wymiana żarówki pozycyjnej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam forumowiczów, od tygodnia jestem posiadaczem sharana 2.0 benzyna i muszę wymienić żarówki pozycyjne, w warsztacie powiedzieli, że konieczne jest ściąganie zderzaka itp. czy są jakieś patenty na prostą wymianę bez rozkręcania połowy auta.
2001r to chyba ma klapkę w nadkolu do wymiany żarówki. Sprawdź czy z przodu nadkola nie masz takiej klapki przesuwanej chyba do góry- po jej odsunięciu masz w miarę dobry dostęp do żarówki postojowej i kierunku.
Zgadzam się z kolegą. W nadkolu jest niewielka klapka, przesuwasz ją i masz otwór przez który zmieniasz żarówkę (wyciągasz ją z całą oprawką przekręcając chyba w lewo). Trzeba mieć do tego szczupłe i giętkie rączki ale da się to zrobić.

PS Swoją drogą to ciekawe pomysły mają ci nasi mechanicy. Zdejmować zderzak by zmienić żarówkę? Szybciej by już było odkręcić nadkole.

Powodzenia
Dzięki za cenne info. Klapka jest. Wiecie jak jest wymiana żarówki ok 17 zł a zdjęcie zderzaka 150. Forum to skarbnica wiedzy. Nie miałem wcześniej nic wspólnego z tymi autami to będę teraz częstym gościem.
czy mocno musieliście sie namęczyć żeby odkręcić oprawki ? próbowałem wczoraj bo padła mi postojówka a dzisiaj kierunek w tym samym reflektorze - io ani drgną ... boje sie ułamać .... macie jakiś sposób ?
Nie ułamiesz raczej. U mnie też był straszny syf i się zaklinowało ale w końcu puściło.
ciężko jest ale idzie to zrobić.. wyczyść od razu bo gorzej potem dokręcić. z małymi rączkami dużo łatwiej. u mnie żona działałaSmileSmile
dlugi klucz 12 oczkowy plaski przez otwor nadkola wkladaszi odkrecasz oprawke obserwowac klucz mozna pod klapa z tylu lampy chyba ze ktos ma male zgrabne raczki to przez otwor wkladasz i odkrecasz Smile
Dołączę się do tematu. U mnie spaliła się żarówka od świateł mijania próbowałem się do niej dostać przez klapkę w nadkolu ale niestety nie sięgam jej.

Jakieś rady panowie ?
Stron: 1 2 3
Przekierowanie