Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Kontrolka przepalonej żarówki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Po wlaczeniu swiatel pozycyjnych (i mijania) zapalaja sie obie tylne kontrolki spalonych zarowek. Zarowki oczywiscie wszystkie swieca i sa prawidlowych typow (napiecie/moc). W samochodzie jest hak, ktory dokladany byl jeszcze w Niemczech i przypuszczam, ze ta bledna sygnalizacja ma zwiazek wlasnie z instalacja haka. W kazdym razie w okolicach tylnych lamp sa jakies przekazniki oraz bezpieczniki, ktore, jak mniemam, maja zwiazek z zasilaniem swiatel przyczepy. Bezpieczniki sa sprawne.
Czy konieczne jest programowanie sterownika odpowiedzialnego za kontorlki spalonych zarowek?
Witam,
mamy podobny problem - światła działają a jednocześnie palą się dwie kontrolki świateł pozycyjnych, informując że któraś z żarówek jest spalona. Powinny zgasnąć jak naciskam pedał hamulca - tak być powinno, a teraz się świecą kontrolki tylnych świateł na desce.
Witam

Nie bardzo wiedziałem jak nazwać temat więc jak admin wymyśli coś lepsze to proszę zmienić, się nie obraże Wink

Jaka może być przyczyna, że gdy włączam kierunkowskaz razem z zieloną strzałką zaczyna mi "mrygać" kontrolka przepalonej żarówki?
Gdzie szukać rozwiązania? Brak masy?
Spryskać obficie kontakt-spray'em kostki przy lampach?
Za wszelkie sugestię będę wdzięczny.

Pozdrawiam
Masz jakieś diody w kierunkowskazach?
agaikarol nie wydaje mi się żeby było coś tam modzone, nie zaglądałem tam. Jutro sprawdze i jak coś bedzie wstawione to dam znać.
kontorla przepalenia żarówki nie obejmuje kierunkowskazu, jak tez nie obejmuje postojowe.
wiec jeśłi ci zacyzna się ona świecić to znaczy że włączający się kierunkowskaz przerywa obwód świateł.
jełśi pojawiło się to znikąd to szukaj słąbych kontaktów i przejaranych kabelków (jeden wtopiony w drugi) a jak kupiłeś tak auto to moze bycźle połączona lampa po naprawie / jej wymianie/ spaleniu okablowania.
bartixr ok jak będzie chwila to sprawdzę co i jak.
Znajomy co ma meszka mówi że u niego nawet jak już jest słaba żarówka, lub stara to też włącza mu się powiadomienie o przepalonej żarówce.

No ale jak mówisz że jedno nie ma nic do drugiego to trzeba szukać Sad
a wytłumaczcie mi mój przypadek

Kiedy temp na zewnątrz spada poniżej 5 stopni zapala mi kontrolka przepalonej żarówki z lewej strony a jak jest temperatura na zewnątrz poniżej zera zapalają sie 2 przednie kontrolki spalonej żarówki??
Witam !
Ostatnio przepaliła mi się żarówka w przednim reflektorze. Niestety nie zapaliła się kontrolka na tablicy wskaźników( nie mam komputera pokładowego), A tak właściwie to nie zapala się nawet po przekręceniu kluczyka. Gdzie szukać usterki.
PS. To samo mam z kontrolką małej ilości płynu do spryskiwaczy.
Z góry dziękuję za pomoc.
Sluchaj kolego moje autko jest z 2000r juz po lifcie nie ma kompa i tak pare razy spalila mi sie zarowka i nic tak samo z plynem do spryskiwaczy echo w zbiorniku a na wyswitlaczu nic tak wiec nie jestes sam pozdroSmile
Stron: 1 2 3 4 5 6
Przekierowanie