Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Orurowanie Seat Alhambra
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam zakupiłem właśnie Seata Alhambrę 2005 i teraz chciał bym założyć do niego orurowainie. Moje pytanie brzmi czy posiada ktoś takie orurowanie i jak to jest z tymi homologacjami ponieważ jeśli nic takiego nie ma tzn. nie istnieje na to żaden papier ani nie jest nic wybite na orurowaniu to znam gościa który zrobił by mi to za dużo mniejsze pieniadze. Dzięki za odpowiedź.
To jest element dekoracyjny. Nie moze sluzyc jako jakis odbój czy coś w tym stylu. Ma sie ladnie poddac w pryzpadku kolizji. Kategorycznie nie wolno tego sobie samemu robic- wyspawac czy cos w tym stylu. Mimo ze wygladaja te rury na masywne to mocowania od dolu maja takie raczej lichawe- jest to robione specjalnie.
Ostatnio słyszałem że dokładanie kangura z przodu jest w ogóle zabronione ze względu na bezpieczeństwo pieszych podczas uderzenia chyba że auto tak wyjechało z fabryki i ma homologację.
zabronione nie jest ale musi to byc czesc homologowana. Chocby z kilku przyczyn: nie wolno zmieniac wizerunku auta oraz ze wzgledow bezpieczenstwa pieszych. Potracisz jakies dziecko albo czlowieka i masz pozamiatane. Jelsi ktos bedzi ekumaty i zabijesz mu dizecko to jak nic piętnastaka dostaniesz w pasiaki za takie przeróbki. Czemu nie wolno przerabiac np maski poprzez jakze modne kiedys przedluzanie maski na lampy itp sprawy. Gril mozna wymienic na jakis tuningowy ale z homologacja. Samemu nie wolno pocaic i pospawac nic co nazewnatrz.
Może być orurowanie zamontowane fabryczne
oferowane przez producenta lub homologowane dedykowane do danego modelu. Potwierdzam to co pisze Wesol o słabym mocowaniu. Orurowanie w moim terrano które niedawno sprzedałem do naprawdę kawał żelastwa, ale mocowane na cienkim płaskowniczku, który podda się przy każdej kolizji oparciu o przeszkodę.
Wg mnie takie rury na przedzie to tylko psują sylwetkę SGA. Rzecz gustu, ale mi się to w ogóle nie podoba (tylko do terenowca). Dla przykładu:
http://www.emito.net/ogloszenia/tresc/612665
(08-02-2014 22:54)stasio59 napisał(a): [ -> ]witam tak szczerze kolego to dla mnie psuje urok tych aut takie cos to pięknie pasuje do aut terenowych to tam ono nadaje fajny wygląd do naszych autek to delikatnie przód zmodernizować i nic więcej

Nie tylko do terenowych; do Tico też świetnie pasują Big Grin
Albo do matiza z kołem na tylną klapę Smile
Szczerze ???????????????????daj sobie pan spokój , dramat na kołach jak dla mnie ...oczywiście ,osobiście ruty to fajne sa miedziane i to w ścianie ,żeby nie było widać no ale ile osobliwości tyle gustów . chceta ?? zakladata Tongue nie ma problem Big Grin ale ewidentnie do sga no ni w ząb nie pasuje , może do tico i matiza ok ale do porządnego wozu nieeeeeeeee Big Grin
ale matiz musi być z lpg i ze stałym napędem 4WD bo wtedy koło na klapie jest Big Grin
Po pierwsze czy się podoba kwestia gustu i jak by tak ktoś nie wiedział o guście się nie dyskutuje. Po drugie rafik "do porządnego auta nie pasuje" , nie pasuje do naszych które mamy, wedle niektórych bo chyba nie napiszesz że Land Cruiser nie jest nawet bardziej porządnym....... a zjeżdżały z taśmy takie. Po trzecie wesol nie dostanie nikt za nie daj boże wypadek se skutkiem śmiertelnym 15 bo jest max 8 a jeżeli z głupoty pod wpływem % lub środków odurzających dodaje się połowę górnej granicy czyli max 12.
Stron: 1 2
Przekierowanie