Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Błędy Passat B5, ecu do wymiany?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
W żony Passacie B5 1,6 z 97roku od 3 dni zaczęła świecił na stałe kontrolka od poduszek powietrznych. Podpiąłem dzisiaj VAGa i pokazało sporo błędów:
00537 - układ sterowania sondy lambda
00787 - czujnik temperatury w kanale zasysania świeżego powietrza
00532 - niskie napięcie zasilania (supply voltage B+)
65535 - uszkodzony sterownik ecm
01330 - sterownik główny układu komfortu
00944 - Ogrzewanie lusterka strona pasażera
Większość z nich udało się skasować, ale 00532, 65535 natychmiast wyskakują na nowo i kontrolka poduszek nadal świeci. Dodam, że jakiś czas temu błędy były skasowana w serwisie, podobno było ich sporo w module komfortu. Była także czyszczona przepływka, bo otwierała się tylko w 88 procentach, ale nie wiem czy to ma związek. Wcześniej zaglądałem do modułu komfortu, bo centralny zamek nie do końca jest sprawny, wyczyściłem wówczas styki w kostce. Nie wiem czy szukać problemu na przewodach od poduszek czy moduł jest uwalony. Nie jestem mechanikiem i zastanawiam się czy poradzę sobie z tym sam czy muszę oddać auto do serwisu?
Ja bym sprawdzil kabloteke , poczyscik popsikal wtyczki, jesli sie da to rozebral ECM sprawdzil luty ewnetualnie wszystkie poprawil lutownicą.
Jeszcze akumulator też sobie sprawdź Robert,warto przy tych temp.-może daje w d.pę?
Jeżeli chodzi o 0532 to:
Zmierz wartość ładowania na akumulatorze,
Sprawdź Vagiem na pracującym silniku jakie napięcie dostaje sterownik:
Engine > Mesuring blocks 08 > Group 003
1- obroty 760...960
2- napiecie 12.000...14.500 V
3- temp. 80...105 °C

Tak jak piszą wyżej błąd może byś spowodowany:
-kiepskim stanem akumulatora
-"słaba" masa ECU
-uszkodzone kable zasilające lub zaśniedziałe styki

Całkiem możliwe że po wyeliminowaniu tego błędu, da się skasować także 65535
którym vagiem kasowałeś kolego vag com 311.2 czy polski vag 409. Polecam vag com jak coś bezpieczniejszy i pewniejszy podam przykład pewnego razu w zasadzie golf 3 ale tym 409 nie mogłem skasować błędu poduszki kierowcy bo zmieniana była taśma Kierownicy a vag com bez problemu.
Przekierowanie