Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Coś trzeszczy przy dużej prędkości
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Problem pojawia się po przekroczeniu 140km/h. Otóż zaczyna coś trzeszczeć, telepać, stukać (trudno to określić). Jest to dźwięk dochodzący gdzieś spod deski rozdzielczej przy lewym słupku, czasem gdzieś z tyłu.

Odnoszę wrażenie, że gdzieś wpada wiatr i jakby jakimiś kablami telepał (taki odgłos).
Spotkał się ktoś może z czymś takim? Gdzieś coś poluzowane, jakieś uszczelki "furgoczą" czy co?
Mialem to samo. Wydawało się, że to coś przy lewym głośniku w desce.U mnie stukał rozłączony kabel od podgrzewania spryskiwaczy, który się machał na podszybiu.
140?! Gdzie Ty u licha tyle jeździsz Tongue
Jakiś trop jest...

A4 co jakiś czas pokonuję a często obwodnicę Krakowa - więc można dać trochę po garach :-)
To telepanie jest jak sygnalizacja przekrocaenia dozwolonej prędkości. Pojawia się zaraz po 140 :-)
Mam to samo i z tego co wybadałem to klepie mi od wiatru podszybie plastikowe(element co jest dookoła wycieraczek) prawdopodobnie spinki są połamane.
Miałem to samo i było to bardzo denerwujące, okazało się że przyczyną były te małe podszybia przy wycieraczkach. dałem nowe spinki i jest cisza. Jedynie jeszcze niekiedy jak przekrocze 160km/h i jest wiatr to wycieraczki stukają o szybę ale z tym to raczej nic nie zrobie.
Możesz napisać jaki numer mają te spinki????
spinki są plastikowe wiec nie podegnie się ich,a po drugie na takim mrozie nie radze ruszać elementów plastikowych
hej !



tak jak koledzy piszą to problem połamanych spinek przy elementach podszybia !!
te boczne pod ramionami wycieraczek mają inne zatrzaski niż to środkowe !
ja wymieniłem na nowe te boczne a środkowe zreanimowałem i usztywniłem klejem silikonowym , oczywiście tak aby można było ponownie zdemontować!
jest cicho nawet przy 180 km/h Big Grin
problem jest wynikiem wyrywania podszybia a nie demontażu !
pozdro !Rolleyes
Przekierowanie