Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Problem z MFD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam. Mój problem polega na tym że w MFD nie działa przycisk NAVI (na zdj.) Nie ma nawet tego "klik" przy naciśnięciu. Czy jest możliwość wymiany tego klawisza?

A tak przy okazji ma ktoś mapę PL na tą navi?
Jesli masz taka navi jak na fotce, to problem, bo te wersje MFD A lub B były w systemie non DX i mapa Polski nie bedzie na niej chodzić.
Nawigacja ale z napisem u góry Radio Navigation System MFD, czyli wersja C, D i G, działa w systymie DX i czyta mapy Teleatlas DX, w tym Polski.
Przycisk navi jak i inne nie pstrykają, a co u ciebie klikają.

Jak widzę masz rocznik 2005, a nawigacje non DX były w starych modelach do 1999, czy taką nieświdomie zakupiłeś, czy ktoś ci podmienił przy zakupie auta?

Pozdr.
A może kolega wkleił pierwsze lepsze zdjęcie z netu.
Zresztą ja nigdy nie ufam takim rzeczom jak napisy. Lepiej wyciągnąć i mieć pewność.
Myślę ,że ten przycisk był zbyt rzadko używany,dlatego nie działa,a nie był używany,bo pewnie nawigacja nie działała.. pzdr!
Może też nie działać, ponieważ był zalany słodkim napojem. Często to się zdarza, przez uchwyty na kubki które znajdują się piętro wyżej Big Grin
Panowie faktycznie wstawiłem fotkę pierwszą lepszą z neta. Mam na pewno DX-a.
A co do klawiszy to oprócz tego NAVI wszystkie działają i mają ten "klik" czyli po przełamaniu pewnego oporu klawisz robi pstryk i działa a "NAVI" wciska się bez żadnego oporu tak jakby była to tylko zaślepka a pod nią nic.
Więc jak Panowie? Podpowiecie coś?
Nie ma większego problemu z demontażem panela. Po wyjęciu radia trzeba odkręcić z boków po dwie śruby, lekko odchylić panel i wypiąć dwie taśmy od przycisków i jedną wtyczkę od wyświetlacza. Potem rozkręcić kilka śrubek i wyjąć wyświetlacz, a potem kolejne, aby się dostać do przycisków. Pracy na 10 minut. Potem już czyszczenie Wink
gdzie to pisze jaka wersja navi ? A B C D ? mam auto z 2003 r i mam ochote zrobic menu polskie i mapy , tylko niewiem jakie mam navi . napewno wygladowa takie jak na fotce a tu sie dowiaduje ze moze nie chodzic mapa polski
Stron: 1 2
Przekierowanie