Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Uszczelka miski olejowej 1,9 tdi 1Z
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

mk1

Witam

Cieknie mi dość mocno spod uszczelki miski olejowej w Alhambrze 1,9 tdi 1Z. I teraz moje pytanie - czy przy wymianie zakładać nową uszczelkę czy kleić miskę na klej ( reinzosil ) już bez uszczelki ?

Poazdrawiam
(05-01-2014 11:36)mk1 napisał(a): [ -> ]Witam

Cieknie mi dość mocno spod uszczelki miski olejowej w Alhambrze 1,9 tdi 1Z. I teraz moje pytanie - czy przy wymianie zakładać nową uszczelkę czy kleić miskę na klej ( reinzosil ) już bez uszczelki ?

Poazdrawiam

Hej! Wkładaj uszczelkę. Płaciłem 35zł. Miałem oryginalnie na klej i w niektórych miejscach go wymyło całkowicie i ciekło. Może i za Twoich czasów by jeszcze nie wymyło, ale w razie W jest szybciej wymienić, nie trzeba usuwać resztek tego kleju Wink
Zakładaj uszczelkę i ją podklej od strony miski.
kiedyś gościu przyjechał golfem do mnie zebym mu uszczelke wymienił pod miską po wymienie na uszczelke dalej ciekło,później zastosowałem mase klejącą i dalej ciekło a okazało się ze gościu próbował sam uszczelnić miske i pomylił śróbki wkręcił dłuższą sróbke w obugowe uszczelniacza i pękła i z tamtędy się sączyło wiec kolego sprawdz dokładnie skąd leci olej bo może uszczelniacz póścił już,ja składałem na mase uszczelniającą firmy wurth
witam jestem swiezo po wymianie uszczelki pod miska zakladalem metalowo gumowa i po zdjeciu wlasnie taka ta siedziala, ogolnie problemow ze zdjeciem miski nie ma sruby na nasadke 10 i na torxy przystosowane najgorsze dojscie do 2 srub umieszczonych pod taka blaszka ze skrzyni przykrecona na 2 srubki na klucz 8, i tam wylaniaja sie owe 2 srubki najlepiej miec przedluzke elastyczna ja poradzilem sobie z torxem o ile nie bylo problemow z wykreceniem tak juz z wkreceniem ich na swoje miejsce byl problem bo srubki pod katem wchodza ale jakos dalem rade co prawda troche mi to zajelo ogolem jestem zadowolony bo motor w srodku czysty i przejechane ma faktycznie 205 tys
Witam.A przy zakładaniu tej metalowo-gumowej uszczelki smarowałeś ją jakimś uszczelniaczem,czy zakładałeś ją "na sucho" ?
Przekierowanie