Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Problem z zagrzaniem silnika
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Postanowiłem założyć temat, żeby dalej nie ciągnąć OT w wątku o termostacie. Może któryś z modów przeniesie tamte posty? z góry dziękuję.

Co do problemów. Jak było wcześniej pisane - objawy ewidentnie "termostatowe". Wymieniony termostat i brak zmian. Zacząłem szukać dalej i odkryłem, że zawsze po odpaleniu silnika od razu załącza się klima i chodzą wiatraki. Nie ważne, jaką temperaturę ustawię na panelu i nie ważne, jaka jest na zewnątrz. Raczej nie ma wątpliwości, że to jest przyczyna problemów dogrzania auta.

Padały głosy o przekaźniku klimy i sterowniku wentylatorów.
Tej pierwszej nie brałem pod uwagę, bo przekaźnik tyka. Znaczy to, że działa, oczywiście nie wiem, czy poprawnie...
Dziś chciałem sprawdzić nr sterownika wentylatorów, ale u mnie go nie widać tak, jak to pokazywał kolega na focie - tam przy aku. Ja tam mam jakąś skrzynkę bezpieczników blaszkowych. Chyba, że pod nią...

Dziś zauważyłem, że po włączeniu funkcji econ (na śmierć o niej zapomniałem, w passacie jej nie mam...) klimę rozłącza - zgodnie z założeniami. Wiatraki nie chodzą.

Nie wiem, czy to może być sterownik. To wygląda dla mnie, jak błąd jakiegoś czujnika temperatury np, ale to tylko moje gdybania. Zastanawiam się nad pojechaniem na kompa, tylko u mnie to są drogie zabawy. Wyjdzie mi coś na kompie? Aha, dodam, że panel nawiewów nie miga, więc teoretycznie błędów brak.
Jeszcze spróbuj podmienic włącznik wentylatora 1H0959481B koszt 20zł
a lubią sie zepsuć...
wkręcony jest do chłodnicy[attachment=2307]
Noo, 20zł w PL Wink ale spoko, poszukam u mnie. 10 razy droższy nie będzie pewnie.

centrino

A dogrzewacz działa??
Niemiecki chińczyk hans pries jest tańszy niż paczka fajek nr kat;103 139
Wnioskuję, że tak. Tzn na pewno działa, tylko czy poprawnie, to ręki obciąć sobie nie dam. Po przekręceniu kluczyka słychać ten charakterystyczny dźwięk "przelewania wody". A po wyłączeniu silnika słychać z podszybia sekundę lub dwie odgłos "pracy". Tak miałem wcześniej i było ok.

centrino

Czyli raczej nie działa. Słyszysz tylko pompkę a dogrzewacz chodzi jeszcze około minutę po zgaszeniu silnika. Ma taki charakterystyczny dźwięk jakby odrzutowiec startował.

Możesz również zanurkować pod autko w czasie kiedy wydaje Ci się, że pracuje i przyłożyć rękę do wylotu wydechu tego urządzenia. Jak leci gorące powietrze to znaczy, że działa a jak nic nie leci to nie działa.
Zaraz pewnie Cie zjadą... To co Ci się włacza to 1. pompa paliwa podająca do silnika. 2. Pompka płynu chłodniczego - dodatkowa.
Dogrzewacz nie działa, skoro tylko to co powyższe zauwazyłeś. Nie sposób pomylić jego pracy z czyms innym... no chyba ze pracujesz blisko lotniska i slychac ladujace samoloty Tongue
Ok, to inaczej. Jam poznam, że działa? bo dla mnie działa jak zawsze, a problem z temp mam od kilku dni. Zeszłą zimę było ok.

centrino

Już Ci napisałem
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie