Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: zawieszenie przod
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Podchodze do wymiany amorkow z przodu.
I mam pyt. Jak jest przykrecony amortyzator do zwrotnicy-sruba czy sruba z nakretka.
Bo tato ukrecil srube i mowi ze nie idzie dalej.
Zastanawiam sie czy jest nakretka,bo bede mial klopot jak zjade na swieta.
pozdr.
Zwrotnica jest gwintowana, nie ma nakrętki, ale po wymianie zdarza się że się ją założyć. Taki urok. Da się urwaną śrubę rozwiercić, a jak zrobi się to umiejętnie to i da się odzyskać gwint w zwrotnicy, ale musisz zaopatrzyć się w gwintownik do poprawienia.
Można też nawiercić i dobrymi wykrętakami do zerwanych śrub spróbować wykręcić pozostały gwint. Następnym razem pamiętać, żeby nadać wibracje przy odkręcaniu to łatwiej ruszy i jest mniejsze ryzyko zerwania. Drugi sposób to podgrzać palniczkiem to troszkę żelazo popracuje , ale raczej z tym elementem ciężko będzie.
widze koledzy ze bez twardej sruby w zamian z nakretka sie nie obejdzie
nawet bm sie nie zastanawial i rozwiercil ta srube na przestrzal w zwrotnicy. Potem srube dluzsza zakupil o twardosci 10.9 i nakretke samokontrujaca i po sprawie. Mozna zawsze ta nakretke do zwrotnicy przychewtac migiem i tez nie bedzie trzeba kluczem przytryzmywac. W sumie w oplu to pamietam ze sa dwie sruby wlasnie naprzestrzal i nakretki z drugiej strony i po zawodach.
Skieruje sie ku mysli kolegi Wesol-bo najprosciej i skutecznie jak mi sie gwintu znowu zachce....
dzisiaj usłyszałem jakieś dziwne odgłosy w - zawieszeniu ?? z przodu , ale tylko jak cofam na wstecznym , do przodu jak ruszam nic nie słychać , co to może być ???
(06-04-2018 15:24)Mazur1908 napisał(a): [ -> ]dzisiaj usłyszałem jakieś dziwne odgłosy w - zawieszeniu ?? z przodu , ale tylko jak cofam na wstecznym , do przodu jak ruszam nic nie słychać , co to może być ???

Przy mocno skręconych kołach? Jeśli tak to mogą to być przeguby zewnętrzne.
nie nie , normalnie przy cofaniu , tak słychać jak by jakiś luz gdzieś był , przeguby napewno nie , zastanawiałem się czy to nie poduszki na Mcpersonie , tylko nie wiem dlaczego tylko jak do tyłu się rusza ?? lekko jak skręce kołami i do tyłu jak ruszam to jak by zwrotnice było słychać , nie wiem już sam , 11.04 kończy mi się przegląd , może na szarpakach coś wyjdzie
Więc pojedź na trzepaki i tam diagnosta powie dokładnie a my nie będziemy zgadywać Wink
Stron: 1 2
Przekierowanie