Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Odwrotne działanie przełączników, pokręteł nawiewów po przeróbce z anglika
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.

Potrzebuję porady. Auto to Sharan 1.9 2001 po angliku.

Problemem jest to, że po przeróbce odwrotnie działają pokrętła panelu nawiewu (kiedy ustawimy na ciepło leci zimne powietrze i odwrotnie oraz wybór gdzie ma lecieć powietrze: na szybę, na nogi itd.). Klima oczywiście manualna. Panel pozostał ten co był.

Następnym problemem jest odwrotne wskazywanie na liczniku otwartych drzwi tylnych oraz otwieranie szyb z panelu kierowcy. Po wymianie na europejski przełącznik prawidłowo zaczęły działać tylko przednie szyby, tylne w dalszym ciągu odwrotnie.

Instalacja elektryczna pozostała z anglika.

Co z tym zrobić ? Czy można np. pozmieniać piny we wtyczkach (jeśli tak to proszę krok po kroku co potrzeba zrobić). Pozdrawiam.
Naprawdę nikt nie wie ? Myślę, że w Passatach itp. jest podobny problem po przerobieniu z anglika. Nikt nie przerabiał ?

Przecież to popularne wozy i dużo ich z Anglii przyjechało ale nawet w Google nie mogę znaleźć, może ktoś pomoże, inaczej to nazwie ?
Kwestia jest taka, że nawet manualna klima jest sterowana całkowicie elektronicznie (brak jakichkolwiek linek).

Akurat nie mogę podmienić ze swojego, bo na chwilę obecną jest gdzie indziej, a kolega chce abym mu to ogarnął. Wpisuję w Google i nic konkretnego nie znajduję nawet jeśli wpisuję Passat, itp.
OK, będę wdzięczny chociaż o jakiś schemat lub info na innym forum Smile
Dalej aktualne. Czy wymiana panelu nawiewu coś pomoże (manual). ?

Dowiedziałem się jeszcze, że moduł komfortu został wymieniony na europejski, bo popsuły się kierunki, a instalacja i panel nawiewu jest angielski. Pozamieniałem kabelki do silniczków tak jak wyczytałem i nic się nie zmieniło, dlatego zastanawiam się czy ten moduł nie "gryzie się" z resztą elementów ?
Ktoś gdzieś kiedyś pisał, że włącznik świateł z anglika pasuje do europejczyka, ale wtyczka ma odwrotnie numerowane kable (lustrzane odbicie). Może podobnie jest z pozostałymi wtyczkami? Ale wątpię.
Witam.

Mam problem jak w temacie, problem dotyczy Seata Alhambry z roku 2002 1.9 TDI AUY.
W panelu nawiewu odwrotnie działa pokrętło ustawienia miejsca nadmuchu oraz regulacja ciepło-zimno (działa odwrotnie, tzn. ustawiam na czerwone pole, leci zimne powietrze i odwrotnie).

Panel jest w pełni elektroniczny. Mam wrażenie że to przeróba z anglika

Co można z tym zrobić ? Czy muszę wymienić panel czy pozamieniać piny ? Jeśli tak to gdzie i jakie ? Szukam podobnego tematu od dłuższego czasu i nic takiego nie znalazłem.
tu masz czesc instrukcji instalacji z czego wynika ze te przewody szaro biały i czarny do zamiany
No dobra ale gdzie te kabelki? Przy panelu sterowania , czy przy nagrzewnicy?
Przekierowanie