Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Sharan 1.9 TDI 1997 AFN WEBASTO D5WS
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Ten w dachu się nie nada. Możesz to zdiagnozować zegarem modułowym lub programem Eberspacher.
Jeśli się nie mylę to jak rozpołowisz piec D3WZ i odepniesz kostkę w środku od sterownika i po chwili wepniesz to powinno skasować błąd i piec powinien wystartować. Jeśli potrzebujesz więcej konkretów to pisz do kolegi @Stefano. On jest biegły w tych sprawach.Wink
Witam ponownie
Świeczka wymieniona eber pokopcił zadymił i ruszył.
Tylko dalej chyba nie działa tak jak powinno...
Po skasowaniu błędów wszystko ruszyło tylko po trzech, czterech minutach od startu z ustawionego na czas pieca lub po wciśnięciu farelki na zegarku system zatrzymuje się i jest błąd:
01409 Repeated flame-out
Inaczej sprawa wygląda po odpaleniu auta - jak się piec włączy to śmiga aż silnik prawie 90 st. osiągnie.
Dzisiaj ustawiłem sobie na rano i włączyło się ale niestety za bardzo nie pogrzało bo w aucie zimno, pewnie też się szybko po starcie wyłączyło.
Można prosić o jakąś dalszą poradę?
Sprawdź dobrze kostki kabelki bo czasem gniją lub gdzieś nie styka jak potrzeba i może być psikus. Przyczyn może być wiele np od nie działającej pompy cieczy po uszkodzony sterownik.
A masz jeden czy dwa aku w aucie? Może akumulator być słaby i też będzie nie działał.
Kabelki sprawdzone porządnie jeden był urwany od diagnostyki od tego rozpocząłem, w pompce pod maską wymieniłem szczotki chodzi super, pompka w podwoziu chodzi też słychać obie, aku mierzyłem kilka razy i miernikiem i kontrolką- jest super ma cały czas powyżej 12V , wyczytałem w google dzisiaj że jedną z przyczyn przerw płomienia może być przytkane sitko- i tu pytanie jak to się objawi wiem że mocnym dymieniem ale u mnie dymi umiarkowanie po tym pierwszym uruchomieniu od wymiany świecy a jak już chodzi chwilę na odpalonym silniku to praktycznie nie dymi, słychać tylko jak gwiżdże...
dzisiaj zamierzam zmierzyć aku na zgaszonym silniku w czasie pracy pieca, może pod obciążeniem spadnie napięcie.
Jak będzie podczas pracy ponad 11 Volt to będzie działał piec ale jak masz poniżej 11 to może być problem.
Aku ok.
Po skasowaniu błędów znów chodzi ale kopci coraz gorzej,
Znalazłem sitko do D5WS na alledrogo i już zakupiłem, napiszę jak wymienię o efektach
Dzięki
Witam. Mogę mieć taki zegarek:
http://olx.pl/oferta/sterownik-webasto-e...b5e218b54c
i mam pytanie czy mojego eberka da się nim zdiagnozować????
To zegarek MiniUhr i nie diagnozuje urzadzenia, ani nie czyta jego błędów.
A jakim można je zdiagnozować??
Np. zegarkiem Eberspachera prostokątnym z 5 przyciskami z wtyczką 12 pin. Jesli masz piecyk z fotki o numerze 252164, to postojówka z Sharana po 2000 r i można go diagnozować i usuwać błady VAGiem, VASem, VCDSem i innymi, Nie musisz kupować drogiego zegarka.
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie