Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Automatyczna skrzynia biegów w połączeniu z 2.8 VR6
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Jestem Marcin zwany Klockiem. Od niedawna tj. 3 dni jestem posiadaczem Forda Galaxy Ghia 2.8 z asb.
Poprzednie moje auto to był Voyager 3.3 również z automatem.
Moje pytanie brzmi następująco i jest skierowane do posiadaczy w/w silnika w połączeniu z asb:
Czy ten typ czyli Galaxy tak ma że przy prędkości ok. 100 km/h obroty silnika wynoszą jakieś 2800 obr/min?
Czy też może mam skopaną skrzynię?
Pytanie to nasunęło mi się stąd, ponieważ w Voyagerze przy tej prędkości miałem niecałe 2000 obr/min, a przecież w naszych autach automat jest 5 biegowy a w Voyku był 4 z nadbiegiem.
Poza tym , albo mi się wydaje albo mam tylko 4 biegi- lub coś jest nie tak z obrotkiem bo zachowuje się dziwnie- przy utrzymywaniu stałej prędkości wskazówka skacze tak mniej więcej o 300 obr góra dół.
(25-11-2013 22:17)Klocek napisał(a): [ -> ]Czy ten typ czyli Galaxy tak ma że przy prędkości ok. 100 km/h obroty silnika wynoszą jakieś 2800 obr/min?

Tak ma.

(25-11-2013 22:17)Klocek napisał(a): [ -> ]Czy też może mam skopaną skrzynię?

Cóż, nigdy nic nie wiadomo Wink

(25-11-2013 22:17)Klocek napisał(a): [ -> ]Pytanie to nasunęło mi się stąd, ponieważ w Voyagerze przy tej prędkości miałem niecałe 2000 obr/min, a przecież w naszych autach automat jest 5 biegowy a w Voyku był 4 z nadbiegiem.

Patrz niżej.

(25-11-2013 22:17)Klocek napisał(a): [ -> ]Poza tym , albo mi się wydaje albo mam tylko 4 biegi- lub coś jest nie tak z obrotkiem bo zachowuje się dziwnie- przy utrzymywaniu stałej prędkości wskazówka skacze tak mniej więcej o 300 obr góra dół.


Skrzynia jest 4 biegowa.
Dzięki za odpowiedź i pomoc. Myślałem że mam 5 biegów. Poza tym skrzynia pracuje ładnie, bez szarpnięć.
Przekierowanie