Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Skrzynie biegów - oznaczenia/zamienność/problemy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
piwek powiem ci ze ogolnie ci caly czas kibicuje. Nie jestes sam jesli chodzi o drgania wibracje. Ja mam takie wibracje dosc dziwne bo wystepuja tylko jak depne pozadnie na pedal gazu( duze obciazenie silnika) z tym ze tez tak dziwnie to wystepuje bo nie jest to zawsze. Czasami mocniej czasami slabiej. Poduszki wydaj mi sie byc okej ale kto to wie. Szkoda mi kasy na takie próby by wymieniac poduszki wszytskie i pewnie by wyszlo jak u ciebie. Zostaje mi jeszcze tylko jedne przegub wewentrzny choc nie wydaje sie byc zły.
Ogólnie to powiem ze jak jade to wydaje mi sie ze to jakby objaw luzu na lozysku piasty koła al ejak podnosze kola do gory to luzu brak. Dziwna sprawa w tych naszych SGA.

Co do lozysk w skryzni to mysle ze nie warto wydawac takiej kasy za lozyska ktore sa znormalizowane i w kazdej hurtowni łożysk dostaniesz caly komplet za nawet nie polowe tej ceny.
Co do rozbierania skryzni i pozniej skadania jej to mam tu mieszane uczucia bo jak znam życie to niewielu mechanikow znajdziesz co to dobrze zrobi. Niby filozofii wielkiej nie ma ale niestety tam sie licza juz nie mm ale dzisiate i setne czesci milimetra jesli chodzi o spasowanie. Daj znać jak coś zwojujesz.
moi znajomi mechanicy niepodejmną się tego bo właśnie chodzi im o te mm które niepotrafią ustawić chyba będę za poszukiwaniem używki sprawnej z gwarancją . po nowym roku jak jeden znajomy mi ma dac nr do szrotów takich niby wypasionych co do po 2000 roku części do aut maja wiec będę szukał skrzyni i zobaczę ile koszta pewnie łącznie z zmianą (350 zł) całość licze na 1500 zł w tył ciężko zarobionych PLNów Sad mechanik jak zobaczył moją podporę to był az zadowolony ani mm luzu nic niema wszystko stan ideał bo przecież miesiąc temu wymienione Smile a tez stawiał na podporę przegłuby a tu zero luzu poduchy ok jedna nowa wiec skrzynia pozostaje Sad
ja tez sie nosilem z wymiana skryzni i mialem raczje w planach skryznie od jakiegoś golfa. leona itp bo raczje beda mniej zaorane jak od SGA.
dzwoniłem do gościa z tego serwisu robczesci.pl z zapytaniem o regeneracje skrzyni bo widze ze w opisie to mają no to kolejna ciekawostke mi powiedział ze ostatnio miał sharana do naprawy co mu pompowtrysk przelewał i tak drgało ale mówie mu ze ja pompki miałem robione w tamtym roku bo mi pompka nr 1 padła elektronicznie co jest normą w tych autach i wszystkie były na stole sprawdzane zresztą przed jak i po tym zabiegu nadal autem trząsło nie przegadasz co gdzies dzwonie to nowsze wieści ;/
Ja dam Wam teraz trochę do myślenia.
Przerabiałem z automatu na manual. Przełożyłem wszystko:silnik skrzynię półosie oraz całe przednie zawieszenie wraz z piastami tylko amorki zostały. W aucie dawcy części nie trzęsło a miałem okazje zrobić nim ponad 300km. W drugim aucie po zamontowaniu przy dynamicznym przyspieszaniu trochę trzęsie choć nie jest to jakieś uciążliwe więc co może być przyczyną. Nie pamiętam jak było z poduchami silnika i skrzyni, czy zostały stare czy założyłem z dawcy ale mogły zostać stare. To samo mam w passacie b4 1.9 tdi ale tam podejrzewam przegub
jesli masz klapke tomozesz zajrzec jaki tam luz jest. Ci co nie maja klapki to maja wiekszy problem ale tam tez ta dolegliwosc raczje nie wystepowala. Ja mam w obu autach okej ale w golfie to nawet nie sprawdzalem czy mam ta klapke czy nie mam.
Na wszystkich filmach widzę, że to łóżysko wygląda jakby od wyjscia z fabryki miało luz. Czy to możliwe? ktoś może to powtwierdzić?
A ja wam powiem tylko tyle że i tak to się rozdupcy.
Jest informacja serwisowa na te luzy,więc coś w fabryce mogli spartolić...(była,już jej nie widać..)ale te podkładki są dostępne,w każdym serwisie 13 zeta
WHT 002 050 i
WHT 001 976
Kolejna rzecz; to podkładki daje się dwie,od wew. i od zewn strony obudowy ,wtedy to ma ręce i nogi,ale komu by się chciało Smile
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Przekierowanie