Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Problemy ze sprzęgłem...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Jak kupiłem sharanka, to od razu zauważyłem, że coś jest nie tak ze sprzęgłem. Było dość twarde (porównywałem z innymi samochodami i z innym sharanem z silnikiem TDI), a w dodatku objaw był taki że pedał był coraz niżej. Mechanik mówił, że do wymiany, ale ja się uparłem i stwierdziłem, że jak się rozleci.

No i przejechałem na nim już ponad 30000km i żadnych zmian.

A wygląda to mniej więcej tak. Odpalam silnik. Sprzęgło jest na równi z hamulcem. Wrzucam jedynkę bez żadnych zgrzytów i innych takich, po czym ruszam na półsprzęgle i dwójka. I wtedy jak puszczam sprzęgło to wraca do góry, ale trochę niżej niż hamulec. To wtedy stopa pod pedał i podciągam do góry i jest takie delikatne jakby "wskoczenie" na swoje miejsce. Wtedy wciskam i trójka i operacja z "podnoszeniem" się powtarza. I tak już tyle tysięcy kilometrów i żadnych postępów na gorsze (no może oprócz tego że każdy lewy but na palcach mam ślad Wink

Sprzęgło nie ślizga się i normalnie ciągnie. Tylko jak ktoś inny kieruje moim samochodem i zapomina podnieść, to później jak wsiadam to pedał jest bardzo nisko. Ale wtedy go podciągam i znowu jest jak wcześniej.

W sumie nie przeszkadza mi to, ale jeżeli mógłbym to naprawić tanim kosztem, lub samemu to czemu nie. Jedyny problem to taki, że jak jadę innymi samochodami to też z przyzwyczajenia "podciągam" sprzęgło. Wink

Więc za wszelkie pomysły i sugestie będę wdzięczny.

Aha. Silnik ASZ 96 kW. Skrzynia FUX 6-cio biegowa. Sharan 2003
dość dziwne objawy powiem szczerze Smile koledzy na forum polecają wymianę płynu hamulcowego czy on ma coś wspólnego ze sprzęgłem to nie wiem Smile

corad

Witam
Najprawdopodobniej jest to objaw zapowietrzonego sprzęgła, wystarczy odpowietrzyć w komorze silnika znajduje się odpowietrznik taki jak na szczekach hamulcowych.
Odpowietrznik jest na wysokości akumulatora patrząc na niego po lewej stronie.
Jedna osoba naciska sprzęgło druga popuszcza odpowietrznik i tak parę razy aż nie będzie powietrze wychodzić. I potem już tylko lepiej.. Smile
stan na niewielkim wzniesiniu i rusz z trójki jezeli ruszy bez zgrzytów i pisków jest ok jezeli nie to do wymiany i tylko kompletem czyli doscisk+tarcza i łozysko tarcze i docisk kupiłem w warszawie sachas najtaniej mam namiary na sklep 24h i kurier dostarczył a łozysko u goscia na allegro ma w orginale forda i najtaniej
Przekierowanie