Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: bremsbelag prufen
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

otóż pojawił mi się jakiś czas temu nowy błąd.
bremsbelag prufen.
klocki hamulcowe - jeszcze ponad połowa.
Płyn klocków - do pełna.
Czy kojarzy ktoś gdzie szukać przyczyn?
Z ABS nic się nie wyswietla, samochód hamuje normalnie, pomimo tego komunikatu przy uruchamianiu samochodu.
Któryś klocek jest już wytarty do czujnika... miałem to samo
Mam to samo i usiłuję ogarnąć temat.
nie wiem jak dokładnie działa czujnik, ale odpiąć kolejno od klocka, zewrzeć i sprawdzić czy błąd ginie, albo prościej zmierzyć co jest na klocku/porównać z innymi?. Zakładam że w klocku jest kawałek drucika i pewnie się przerywa.
Taka sobie moja koncepcja. Ja to nawet nie wiem czy mam czujniki w klockach... pewnie się dowiem w swoim czasie.
pewnie na tarczy masz na obrzezu ranty a te sie wciely w klocki i tu gdzie czujnik. Ale obadaj kabloteke jeszcze
(15-11-2013 22:23)m-blue napisał(a): [ -> ]nie wiem jak dokładnie działa czujnik, ale odpiąć kolejno od klocka, zewrzeć i sprawdzić czy błąd ginie, albo prościej zmierzyć co jest na klocku/porównać z innymi?. Zakładam że w klocku jest kawałek drucika i pewnie się przerywa.
Taka sobie moja koncepcja. Ja to nawet nie wiem czy mam czujniki w klockach... pewnie się dowiem w swoim czasie.
Koncepcję masz dobrą...Smile w klocku "okładzina" została starta do czujnika i po "druciku" Wink daje sygnał do komputera o wytarciu klocka Rolleyes

Zresztą tak jak pisze wesoł... wystarczy że masz nie równą tarczę i wyżłobiła rowek w miejscu czujnika...
(20-04-2013 19:29)piotto0 napisał(a): [ -> ]Dlaczego warto było zeszlifować ranty ...:
[Obrazek: NXMt5eTl.jpg]

Kwestia tygodni i by się zapaliła kontrolka że klocki do wymiany, a klocka jeszcze:
[Obrazek: qFIeck4l.jpg]

Z tematu "co dzisiaj zrobiłem w samochodzie" zapodam Ci kawałek mojego starego posta ( coś 40'+ strona )

Tak to wygląda - były ranty na tarczy i wyjechały kawałek klocka gdzie jest czujnik, kwestia paru dni/tygodni myślę i by się zapaliła odpowiednia kontrolka.
To jest jedna z możliwości oczywiście - że tak się stało a klocka jest ( sprawdź ranty )
Poza tym kabloteka + ew. połączenia / "gniazdo" wtyczki z czujników - może coś nie kontaktuje.
Przekierowanie