Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Brak podświetlenia deski rozdzielczej/zegarów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

Slawciu4don

witam mam pytanie mam sharana 1.9 TDI rok 2000 i dzisiaj po wylaczeniu swiatel i po ponownym ich wlaczeniu nie bylo podswietlenia deski rozdzielczej ani zadnych przyciskow. co moze byc tego przyczyna. czy moze to byc wina bezpiecznika? a jesli tak to jakiego i czy ma ktos schemat bezpiecznikow wraz z opisem do tego wlasnei modelu? bardzo prosze o pomoc
Kiedys mialem to samo u siebie i padly wtedy 2 bezpieczniki przynajmniej u mnie te male tylko niestety nie powiem ci ktore po prostu sprawdzalem po kolei Undecided
Kolego poszukaj a znajdziesz na forum juz o tym pisano wyszukiwarka i poszedlBig Grin
u mnie jak poruszałem żaróweczką od podświetlenia sterowania nawiewów, to gasły wszystkie żaróweczki. Miałem wrażenie że są one połączone szeregowo.
Sprawdź na początku bezpieczniki.
jak padła o deska i przyciski to pewnie bezpieczniki, masz je po lewej na dole od kierownicy a opis faktycznie był już na forum gdzieś. do tego na klapce są obrazki, wszystko ładnie pokazują Wink
witam z kolejnym problemem
otóż zawsze wszystko świeciło jak włączyłem światła, całe podświetlenie ogrzewania i z regulacji szyb. a dzisiaj nie świeci Sad czasami mrugnie na pół sekundy przy włączeniu świateł i później nie świeci. co by to mogło być?? powoli mnie ten sharan zaczyna stresować
Sprawdź czy nie ma gdzieś zwarcia na żarówce. Ja szukałem, a okazało się że w popielniczce jak wymieniłem to dwie nóżki żarówki się zwarły i zgasło całe podświetlenie.
(11-11-2013 21:52)stasio59 napisał(a): [ -> ]a masz tzw ściemniacz sprawdź go tez
a jak go sprawdzić?? poprostu go odłaczyć i powinno się zaświecić podświetlenie??
wczoraj dość długo mi działało podświetlenie, ale dzisiaj znowu może ze 3 sekundy i padło - jedynie zegary świecą ale one zawsze świeciły po włączeniu zapłonu.
achaa a na zegarach pojawiła mi się jakaś gwiazdka żółta - jest takie autko i dookoła wyskakuje test żarówek i górny lewy róg świeci się ta gwiazdka, ale też nie zawsze Big Grin
(15-11-2013 19:47)transportflak napisał(a): [ -> ]zegary świecą ale one zawsze świeciły po włączeniu zapłonu

Tak nie powinno być. Czytałem, że coś się przepala jak są za mocne żarówki w zegarach (powinny być 3W, a są 5W) co prawda u mnie jeszcze działa wszystko, ale pare osób już tak miało. Pomagało wtedy chyba pociągnięcie dodatkowego kabla masowego, ale nie jestem pewny i nie chcę wprowadzać w błąd.
U mnie zegary podświetlają się dopiero po włączeniu zapłonu i świateł. Czasem mnie to irytuje, ale tak to sobie w SGA wykoncypowali.

Co do gwiazdki - to sygnalizacja, że temperatura zewnętrzna spadła poniżej 4 stopni. Przy 0 st. zapali się jeszcze jedna Wink
ja w swoich mam podswietlanie po przekreceniu wlacznika swiatel. stacyjka nie ma tu nic wspolnego.
Stron: 1 2
Przekierowanie