Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: luźny lewarek zmiany biegów - ciężko ze wstecznym
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
koledzy co trzeba wymienić/wyregulować żeby biegi wchodziły bez luzów i bez oporów - nie robiłem tego w takich autach. U mnie cięzko wchodzi wsteczny a lewarek ma duży luz
juz kiedys pisalem o luzach na półpanewce pod lewarkiem zmiany biegów. Caly mechanizm tez trzeba sprawdzić czy nie ma zuzycia i luzów. Tu milimetr tam milimetr i potem jest mega luz i te biegi niebardzo wchodzą. O wybieraku na skryzni tez bylo neico na forum ze sie tam dostaje woda, zaciera sie to ułożyskowanie itd. Ja mialem zatarty ten caly mechanizm od galki po skrzynie i umnie to jak dalem w bok to tak zostawala. JAk posmarowalem troche wszystko wlacznie z linkami to zaczelo to w koncu chodzic. Plastikowa polpanewke wymienilem pod galka zmiany biegow i zero luzów.
czyli tylko smarowanko i tą plastikową półpanewke wymianiłeś?? nic więcej? a jest tam jakieś dojście żeby przesmarować? od kanału czy od środka jest dojście??
W przedlifcie chyba tam nie ma półpanewek.
ale jest cos podobnego. PRzesmarowac to raczej wypada co jakis czas i calosc: linki, i caly lewarek. Tu na skryzni gdzie wybierak i caly mechanizm tez masz pare elementów ktore sie smaruje.
kolego @wesol powiedz mi czy demontowałeś linki wybieraka do przesmarowania czy jakimś innym sposobem????u mnie też nie odbija na boki i zaczyna mnie to już denerwować.opisz jak możesz po polsku jak to zrobiłeś??bo ja u siebie już dawałem WD40 i nic nie pomaga
strzykawa olej i tu od strony skrzyni podawalem olej w ta oslone harmonijke oliwe. I tak co kilka dni. Mechanizm od strony lewarka tez smarowalem co jakis czas. I tak jak kolega tu podaje na wybieraku przykrecanym do skrzyni tez jest taka oslona gumowa harmonijka i tam pod nia widac uszczelniacza i pod nim lozysko. Tam tez mozna podawac oliwe.
Przekierowanie