Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Gryzonie w aucie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.

Zauważyłem, że wielu z Was ma problem z gryzoniami, które chętnie odwiedzają nasze [...]. Jednakże u mnie wchodzą do środka i nie wiem którędy mogą ?
Cała ściana grodziowa wydaje się być kompletna w zaślepki, dodatkowo dołożyłem kilka od siebie, uszczelniłem odpływ z klimy poprzez piankę (taka jak w fotelach), kratki dekompresyjne czyli te z tyłu pod zderzakiem dodatkowo pokryłem małą kratką, aby nic się nie prześlizgnęło. Mimo to myszy cały czas regularnie się pojawiają i już nie wiem co robić.
Myślałem jeszcze o uszczelnieniu słupków, bo chyba nie mają żadnego uszczelnienia (tam pod podszybiem gdzie jest mechanizm wycieraczek) oraz otwory gdzie wchodzi instalacja drzwi (niby jest tam jakaś pianka, ale może niedokładnie wpuszczona).

Miał ktoś taki problem ? Ktoś doszedł gdzie może wchodzić ?

Pozdrawiam.
ja u kolegi jak wymieniałem nagrzewnice to myszki miały gniazdo na gorze kolo rurek nagrewnicy
Pianke spokojnie zjedza bez problemu kiedys tez walczylem z nimi ale w pasku i niestety musialem nauczyc kota podrozowac ze mna teraz jakos spokoj ale pchaja sie konkretnie
Jaro 211 - otóż to ! U mnie już drugi raz sobie zrobiły i dzisiaj znów oczyściłem, ale nie będę za każdym razem konsoli zdejmować, więc chciałbym jakoś temu zapobiec.
To jako ciekawostkę... (się uśmiejecie pewnie) opowiem, że gdy swego czasu woziłem uszkodzone auta z Niemiec to bardzo często przy naprawie pod maska znajdowałem pończochę wypełnioną... kocią sierścią. Nieraz były to naprawdę pokaźne pakunki (zakładam, że kot wtedy pozostawał łysy po pozyskaniu materiału na odstraszaczSmile
Problem rozwiązany definitywnie.

W okolicach mechanizmu wycieraczek (nad nim) po każdej stronie jest otwór zbliżony do owalu, którym spływa woda z szyberdachu (w słupkach są odpływy, którymi woda ścieka właśnie na tą półkę osłaniającą filtr kabinowy i mechanizm wycieraczek). Otwory zakleiłem taką siatką https://www.google.pl/search?q=siatka+do...i&imgdii=_ za pomocą kleju do szyb i jest spokój. Raczej nie powinna się ona zapchać, bo tam ścieka tylko woda, która przedostanie się przez uszczelkę szyberdachu, więc raczej żadne liście nie powinny się tam znaleźć.

Kratki dekompresyjne pod tylnym zderzakiem też załatwiłem tą siatką, ale wtedy nie dało to rezultatów.
Z tymi kłębkami sierści to wcale nie śmieszne! Na zachodzie to norma. Mało tego, wieszają takie "bombki" w przedziale silnika. Albo zakładają odstraszacze dźwiękowe. Mój Ś.P. kundel Angel po zakupie alabamy przesiedział tydzień pod samochodem, zanim przyzwyczaił się do pisku wydawanego przez odstraszacz Big Grin
Chyba przestanę zganiać koty z silnika chociaż boję się aby mi jakiś kabli nie pozrywały, ale temat mnie rozbawił chociaż pewnie nie wszystkim do śmiechu.
No nie, kota to goń. Dobrze byłoby go tak przestraszyć żeby z futra wyskoczył Tongue Miałbyś kłaki na woreczki
Przekierowanie