Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: podwójne ryglowanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam.
próbowałem znaleźć coś w tym temacie , ale tylko na forum forda piszą.
jaka jest różnica miedzy pojedynczym a podwójnym kliknięciem zamykania w pilota?
wzrokowa to jedno lub dwa mignięcia kierunków.
a jak się to ma technicznie?
i jak wy zamykacie swoje auta?
pojedyncze zamknięcie umożliwia otwarcie auta od środka, kolejne to ryglowanie i już od środka auta nie otworzysz. Opcja zamykania centralnego od środka ( kierowca ) to zamykanie bez ryglowania, załączenie alarmu to podwójne ryglowanie.

sorry - źle doczytałem.. podwójne wciśnięcie pilota to wyłączenie ultradźwięków, o ile masz alarm fabryczny.
nie mam w ogóle alarmu.
ale gdy wcisnę raz-zamknie się.
gdy wcisnę po chwili jeszcze raz nic sie nie dzieje.
gdy wcisnę po chwili dwa razy coś mruczy w drzwiach i kierunki zamigają dwa razy tak jak przy otwieraniu , ale wszystko jest zamknięte.
doszedłem.
gdy raz zamknę rygluje się podwójnie-od środka nie otworzę.
gdy później nacisnę dwa razy ryglowanie jest wyłączane-od środka otworzę klamką.
tylko po co ta druga opcja?
Pewnie jakbyś np chciał dziecko zostawić w aucie, psa czy coś tam, kogoś tamSmile w razie W da się wyjść ze środka, wyjąć kogoś ze środka a niekoniecznie chcesz żeby się tam ktoś z zewnątrz dostał, tak mniemam, że tak powiem o tej godzinie...
generalnie unas w vagach jest troszke inaczje jak np w oplu. w oplu ryglowanie zamkow jest dopiero po drugim kliknieciu lub przekreceniu kluczyka. Pierwsze zamkniecie to zamkniecie to zamkniecie zwykle. ryglowanie to system antykradzieżowy. Wlam jest utrudniony bo zlodziej nie mize wsiasc do auta inaczje jak przez okno.
Przekierowanie