Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Podłączenie do kompa - czy takie złącza pasują
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Sharan 2004r. 130Km
Chciałbym to auto podłączyć pod kompa i mam taki przewód VAG jak na zdjęciu
[Obrazek: ff210b9466fb6796m.jpg][Obrazek: 29cc1bc4c6140032m.jpg]

W samochodzie mam takie złącze
[Obrazek: 2060211513782e7cm.jpg]

Czy będzie pasować to co mam czy muszę mieć coś innego
Tak to jest OBD2.
będzie pasować, bo to to samo złącze, pytanie co ma w środku i tu jest pytanie czy poza pasowaniem do czegoś się nadaSmile
Kabli jest co najmniej 3 rodzaje i każdy śmiga z innym programem ( 3 rdzaje do vaga, rzecz jasna).
Ja potrzebuje sprawdzić dogrzewacz jakie ma błędy jeśli się da. Co do przewodu to bez problemu chodził przy Audi A3 '99 i VW Polo '95 i jest zbudowany na układzie FTDI i podłączany prze USB.
Jakiego najlepiej programu użyć jakiej wersji bo czytałem różne opinie że 3.11 lub 4.9pl ?
Czy jest jakaś procedura - kolejność uruchamiania (program, podłączenie, włączenie interfejsu) ?
Zaraz Ci się oberwie, że było milion razySmile ja używam 3.11-2, działa bez problemu, co do kolejności, to nie kojarzę, żeby była jakaś różnica - program, usb, stacyjka - o ile pamiętam.
Dzięki już milczę sprawdzę 3.11-2

A czy wersja 3.11 jest PL ?
Nie, ale jest to na tyle prosty program że dasz sobie radę. Próbowałem go spolszczyć, ale nie chciał się uruchomić a ja nie miałem czasu grzebać. C do samego kabla to ja mam taki sam (FTDI na USB) i nie łączy mi się z piecykiem. Najlepiej kabelek na RS232 ale próbuj, może akurat połączy.
Kurcze no to szkoda jak się nie uda, jakoś wyświetla że nie może się połączyć ?. Tak dla pewności Aux.heat to będzie od piecyka, cy lepiej jest zrobić autoscan i wywali wszystko co go boli.
No niestety nie udało się połączyć z piecykiem będzie trzeba poszukać kabla na RS232 szkoda bo bardzo mi zależało na diagnozie, jedyne co mnie zastanowiło to błędy od głośników raz był tylko jeden a później dwa ale głośniki działają

Jakby ktoś chciał zerknąć to umieściłem log na chomiku http://chomikuj.pl/fidob/Sharan/
fido nie wiem czy wiesz jak zainstalujesz usb musisz w menadżerze urządzeń zobaczyć na którym com masz usb ewentualnie zmienić na ten com 3 lub 4 jesli sterownik zainstalował się na dalszych. Druga sprawa że musisz wszystko uruchamiać jako ADMIN.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie