Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: NIE świeci ESP
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Koledzy mam następującą zagadkę. W Sharanie z 2005r mam uszkodzony czujnik skrętu ale jakoś nie mogę się zabrać za jego wymianę. Martwi mnie natomiast to że przy uszkodzonej taśmie powinna cały czas świecić kontrolka ESP a u mnie NIE świeci. Mial ktos taki przypadek?
a skąd wiesz,że czujnik kąta skrętu jest uszkodzony?
Bo wychodzi to na VAGu (czujnik skętu G85), nie działa klakson ani multifunkcja w kierownicy. Na VAG pokazuje cały czas 0 st i nic się nie zmienia podczas kręcenia kierownicą.
a czy robiłes adapacje czujnika? Sczytaj błedy z adresu 09 16 i 17 i napisz NUMERY błedów oraz czy to bledy statyczne,czy sporadyczne.
Wyrzuca tylko błąd 00778 czujnik skrętu - przerwany obwód. Tylko dlaczego nie świeci ESP?
Jak łączysz się VAGiem z ABS to kontrolka ABS / ESP się zapala / miga ?
jesli nie to wysoce prawdopodbnie że ktoś "grzebał" w liczniku uszkodził / odlutował lub podłączył tą diode LED
pod innego LED-a który zapala się i po chwili gaśnie by sprawiał wrażenie iż wszystko jest ok ,
to typowa praktyka nieuczciwych handlarzy Sad , przed kupnem warto przeczepać auto dobrym sprzętem diagnostycznym
Pozdrawiam ..
Przekierowanie