Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Jestem nowy kilka pytan
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam, mam kilka pytań(galaxy 2001 2.8(205KM) z lpg):
1. Jak sprawdzić czy działa dogrzewanie (jak je wlaczyc?)
2. Ile płynu chłodniczego wchodzi w układ?
3. Muszę wywalić katalizator, kupić nowy czy wstawić strumienice(nie będzie głośno w aucie?)
4. Kierownica od mondeo MK3 podejdzie czy nie?
5. Opony kupic 215/16 czy 205/16
6. Rano wyje mi pompa (podobno pompa SAI) wywalać to remontować czy szukać używki?
Z góry dzięki za odpowiedzi i Pozdrawiam
Szczęśliwy(chyba) nabywca GalaxySmile
1. dogrzewacz płynu włącza się sam z czujnika temp. zewn. jeśli o niego ci chodzi
3. strumienice wsadziłem kiedyś do A4 nie było głosniej
5. opony rozmiar fabryka 205, ja mam w alehandro 215 i wygląda troszkę lepiej tzn szerzej
p.s.
o jaką pompę ci chodzi?
2. mniej niż 10l ale niewiele mniej, dokładnie nie pamiętam
6. robi się zimniej więc już nie będzie wyć, jeśli Twoja pompa jest skręcana lub nitowana a nie zgrzewana to rozmontuj, popraw szczelność i będzie ok, jeśli nie szukaj używki albo jeździj z odrzutowcem pod maską Smile ja tak jeżdżę od wiosny Tongue
Bamber chodzi mi o ogrzewanie postojowe czy można to włączyć/wyłączyć manualnie. Chodzi mi o pompę SAI jak odpalę auto to przez kilka sekund mam odkurzacz pod maską Big Grin
A w benzynach był dogrzewacz? No chyba że masz postojówkę, to wtedy albo przycisk w zegarku albo dodatkowy zegarek gdzieś w kokpicie musisz mieć.
Niestety nie bylo w benznach dogrzewacza. dogrzewacz w dieslach dziala automatycznie wiec nie ma zadnego wlacznika czy wylacznika.
Mam zanotowane ogrzewanie postojowe, dwóch mechaników to potwierdziło tylko nie wiem jak to włączyćAngry
to musi gdzies byc panel sterujacy w kabinie albo na pilota.
Chyba że to tacy mechanicy, co nie rozróżniają dogrzewania od postojówki. Oczywiście nie neguję ich wiedzy, ale ludzie często to mylą.
ale benzynowce nie maialy dogrzewaczy. Po co w 2.8 dogrzewacz jak ten silnik to istna fabryka ciepla pryz takiej pojemnosci w benzynie.
Stron: 1 2
Przekierowanie