Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Instalacja Parktronic - Chinszczol - którędy wiązki?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam - dostałem na imieniny zestaw Parktronika (chinszczola - o taki http://www.stig.pl/produkty.php?id_produ...id=255#dol tylko że z dodatkowym wyświetlaczem)

Elektryk jak zobaczył do czego ma instalować to zakrzyczał 250 zł, więc postanowiłem sprawdzić czy dam radę zainstalować to we własnym zakresie - w zasadzie nie mam większych problemów, poza dwoma:
1. którędy puścić wiązkę z przednich czujników ? Chodzi mi o jakiś przepust którędy można by puścić przewody do kabiny do centrali.
2. czy w tylnim zderzaku trzeba wycinać (pod plastikiem kwadraty pod sensory ? Znaczy czy jest jakaś opcja aby nie osłabiać belki ? jakoś wyżej niżej ? w załączniku zamieściłem obrazek - na czerwono zaznaczone punkty gdzie wg instrukcji najlepiej to zamontować, ale na żółto zaznaczyłem gdzie już zdaje się nie ma belki i nie trzeba ciąć, tylko wystarczy plastik przewiercić - boję się tylko że wtedy będzie tam pełno syfu albo mi się to urwie :/

czy ewentualnie jest coś na co powinienem zwrócić szczególną uwagę przy montażu ? Jakieś wskazówki ?
kolego ja montowałem u siebie też tylko ze bez wyswietlacza i zajeło mi to godzinke, montaż jest prosty nawet z wyswietlaczem,musisz podłaczyć zasilanie ze swiatła wstecznego a reszta już sama bedzie działać po właczeniu wstecznego,ja zamontowałem czujniki wstecznego tam gdzie ty masz na zółto zaznaczone.a przednie pusciłem przy lampie lewej koło akumulatora i tam mam całą centralke do czujników,a kabel do kabiny mozesz puścić przez przelotke w scianie grodziowej która znajduje się nad pedałem sprzęgła.
rozumiem że przewody od tyłu pociągnąłeś do komory silnika pod samochodem ?

A gdzie ta przelotka do środka jest ? łatwiej od dołu ją dosięgnąć czy z góry ?

A który przewód daje prąd na światło cofania (ew który bezpiecznik ) ? Rozumiem że aby załączyć przód to załączam z pstryczka w kabinie (w sumie to tak jest w instrukcji)?

W którym miejscu wytarmosiłeś miejsce na centralkę aby jej nie zalewało ?
ja mam dwie centralki jedną w bagażniku w schowku po prawej stronie i tam się podpiełem w instalację,a drugą koło akumulatora umieściłęm i załaczana jest na włacznik orginalny który zamontowałem w samochodzie,ty masz jendną wiec moim zdaniem bedzie lepiej umiejscowic ją w bagażniku.a kable możesz puścić pod samochodem lub środkiem,jak ci bedzie lepiej pasowało
W okolicach pedałów jest przejście (chyba tak jak marcyb pisał koło sprzęgła - nie pamiętam), ale ściągnij ten plastik co osłania próg (tam gdzie wężyk od spryskiwaczy), tam idzie cała wiązka kabli, i możliwe że tam jest przelotka bo idą tam kable do kierunków w błotnikach, ale głowy sobie nie dam uciąć.
jest jeszcze przejscie przy lince do otwierania klapy
Przekierowanie