Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Podłączenie CB radia w taki sposób by wyłączało się wyjęciu kluczyka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam !!!

Chciałbym podłączyć CB radio w taki sposób by wyłączało po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Chciałbym tak zrobić w Sharanie 2003; 1,9; Skrzynia manualna.
Musisz znaleźć plusa po stacyjce i pod niego podpiąć zasilanie, o ile pamiętam to czarny, ale głowy nie dam. Weź jakiś miernik jak nie masz to zainwestuj z 15zł i szukaj w bezpiecznikach, masa do śrubki / karoserii, a plus na zasilaniu bezpieczników.
A czy mogę tak zrobić z zasilania radia (zwykłego CD) czy jest to jakiś problem ? Wink
nie wiem czy bezpiecznik wytrzyma, radio ma osobny, ale ogólnie raczej nie ma przeciwwskazań.
Okej dzięki bardzo jeżeli coś stworze to dam znać. Dzięki bardzo za pomoc !!! Smile
Powiem ci stasio59 że byłoby fajnie tylko czy to wytrzyma ??? Wink
witam ja podpiolem sie pod radio cd i gdy wylanczam kluczyk to wszystko gasnie a pod swiatła bym nie radzil bo jak będziesz chciał posluchać na postoju to bęndziesz stal na swiatlach
a nie mozna jakoś przerobić tego gniazda zapalniczki zeby sie wyłączała po wyjęciu kluczyka ?
Z serii nie znam się ale się wypowiem... Dodgy
Masz dwie opcje podłączenia:
1. Opisana wcześniej, podpięcie pod system audio, plus po zapłonie itp.
2. Metoda przeze mnie bardziej preferowana i trochę trudniejsza.
Ciągniesz plus od akumulatora, podpinasz pod przekaźnik (odwrotny jak do świateł jazdy dziennej), czyli po podaniu napięcia na przekaźnik (plus po zapłonie) przekaźnik podaje prąd z aku do CB. Do tego masę podajesz albo z aku albo bezpośrednio z karoserii. Czasochłonne ale omijasz instalację samochodu co powinno wyeliminować "szumy i trzaski" pochodzące z elektryki auta. Mile widziany osobny bezpiecznik zaraz za akumulatorem.

Pamiętaj, że bardzo dużo zależy od posiadanego radia i wbudowanych w niego filtrów.
Mam nadzieję, że trochę pomogłem.
Pozdrawiam
Przekierowanie