Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Sterowanie szyb
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Mam problem z zamykaniem szyby od strony pasażera to znaczy, że gdy naciskam otwieranie szyby to się zamyka, a jak zamykanie to się otwiera i tak samo jest w panelu sterowania szybami u kierowcy, pozostałe działają tak jak trzeba. Myślałem o zmianie polaryzacji w samych przyciskach i to by rozwiązało problem (chyba), ale przy domykaniu szyb z kluczyka będzie dokładnie tak samo - wszystkie się zamykają a ta jedna się otwiera. Muszę zmienić polaryzację w sterowaniu hmm centralnego, module komfortu czy wystarczy w kostce siłownika szyb. może ktoś ma opis tej kostki od siłownika lub jakiś inny pomysł na to ?
A było tak od początku, czy po jakiś pracach przy elektryce?? Najlepiej sprawdzić wg schematu cały komfort, ale to jest trochę czasochłonne. Jeśli wiesz po czym tak się stało, może być prościej.
Jak kupiłem samochód to tak było, w sumie się przyzwyczaiłem ale jak by było tak jak trzeba to było by super.
Myślałem, że był wymieniany silnik przy szybie, rozebrałem boczek posprawdzałem wszystko i jest dobrze.
Sprawdziłem okablowanie w drzwiach i wiązkę, nic nie przetarte ani nie łączone więc jeśli był wymieniany to na taki sam.
A czy np. Angielska wersja nie ma tego na odwrót? U nich wyszystko jest przekręcone.
Albo może trzeba się podłączyć kompem i tam da się to ustawić?
Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być?
Modułu komfortu u mnie nie ma więc nie powiem Ci czy da się takie rzeczy zaprogramować. Wiem że da się zamienić stronami włącznik otw/zam szyby
( można rozebrać włącznik i odwrócić środek włącznika chociaż u Ciebie to byłoby dziwne )
Przejrzałem schemat ale od starszego modelu i szyby podłączone są stronami więc jak jedna działa dobrze a druga nie to szukałbym w drzwiach
To akurat wiem, ale w obydwu przyciskach jest na odwrót i wiem że mógłbym w nich zamienić. Ale w momencie gdy chcę domykać okna z kluczyka to wszystkie się domykają a ta jedna się otwiera więc to na pewno nie jest wina przycisków. Dlatego obstawiam że to jakieś programowe sprawy, albo sam sterownik od szyby.
A spróbuj zamienić w tym jednym oknie polaryzacje i na nowo zaprogramować wszystkie szyby, tak by sterownik zapamiętał krańcowe położenia.
Przekierowanie