Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Pedał sprzęgła
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Mam pytanie od dwóch dni gdy wciskam sprzeglo coś przeskakuje w pedale . Niema luzu czujnik też ok po wstępnych oględzinach odgłos wydobywa się z samej góry ( tak jakby z czpienia na którym jest montowany ) . Czy ktoś z was miał taki problem prosze o pomoc (czy moge z tym jezidzić ) ???????????Huh
SHARAN 1.9 TDI 110 kn 98 r
Spróbuj odpowietrzyć i pamiętaj że płyn bierze ze zbiorniczka hamulcowego.
A cha odpowietrzacz w skrzyni taki sam jak w zaciskach hamulców....

Ps. ja biorę rurkę i ciągnę od odpowietrzacza do otwartego zbiorniczka, odkręcam odpowietrzacz i pompuje aż w przewodzie nie będzie powietrza potem zakręcam odpowietrzacz i ok....
Mój patent na odpowietrzanie jest troche inny kupiłem używaną pompę paliwa zewnętrzną podłączam wężyki od odpowietrznika do pompki a z pompki bezpośrednio do zbiorniczka i samo się odpowietrza.Pompę podłączam oczywiscie do akumulatora samochodu.Tak też wymieniam sobie płyn hamulcowy i kasa w kieszeni mojej a nie mechanikaSmile
Niewydaje mi się że sprzęgło jest zapowietrzone ( nic nie było ruszane)
A ten przeskok jest razem z trzaskiem w początkowej pozycji pedała (tak jak by coś przeskakiwało)
gdzieś koło trzpieńa mocującego pedał sprzęgła.
Czy ktoś z was wie jak połączony jest pedał ( jak to wygląda )???????????
prosze: [attachment=254] tak to wygląda ...
ale to może być pompa przy pedale ...
[attachment=255][attachment=256]Dzięki wielkie. Ale mam pytanko?????
Czy ten schemat jest do mk 1
I jak mniemam to ten pedał na dole to sprzęgło czy coś pomyliłem????? (według szkicu jest po prawej) ????
Załączam fotki zerknij !!!!!!
Wydaje mi się że przeskakuje na tej kulce od tej pompki nr 10 na szkicuHuhHuh ???? co ty nato musze tam dojsić bo mnie to irytuje jak mi pstryka pod nogą !!!!!!Angry
A może ktoś ma inne pomysły ???????Huh
[attachment=258][attachment=257]
Sorki oto fotki !!!!
U mnie jest podobnie. Na początku myślałem że to sprężyna ale oliwienie nie pomogło więc doszedłem do wniosku że to coś w wysprzęgliku (trzpień tłoczka przymocowany jest do pedału taką jakby "spinką") a tego na razie nie mam zamiaru ruszać. Z czasem ustało trochę... albo ja się przyzwyczaiłem Big Grin. Tą czarną plastikową osłonę pod skrzynką bezpieczników można wypiąć, trochę lepiej wtedy widać.
[Obrazek: n460051.png]
tomson97 wziąłem twój rocznik i model z http://www.vagcat.com zarejestruj się i masz katalog online....
Dzięki wielkie chłopaki !!!!!!!!!
Nie popuszcze !!!!!!!!!Exclamation
Jak dojde to dam znać
POZDRO Smile
Stron: 1 2
Przekierowanie