Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Problem z tempomatem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam kolegów,
kilka dni temu zakupiłem Sharana z 2003 roku. Auto super, trafił mi się naprawdę zadbany egzemplarz ale... mam problem z tempomatem. Szukałem na forum podobnego problemu ale nie udało się nic znaleźć (chyba, że coś przeoczyłem). Problem polega na tym, że włączający tempomat na manetce zapala się kontrolka na zegarach i dalej nic... nie ma reakcji (sterowanie z kierownicy), nie działa i już. Gdzie zacząć szukać problemu, czy diagnoza komputerowa coś pomoże, czy może jest to zwykły brak sygnału spowodowany np. przerwanym obwodem itp.
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam.
Sprawdziłbym vagiem czy jest reakcja na przełączanie (nie pamiętam który kanał, ale gdzieś to pisałem), a później do sprawdzenia czujniki sprzęgła i hamulca bo z tym też koledzy miewali problemy.
Ja wymienilem swiadomie licznik na inny bo mi juz cyferki przygasly i po tej operacji tez mi tempomat nie dziala kontrolka sie zaswieci ale tempomat nie trzyma pretkosci tylko leciutko szarpnie i cisza wiec jestem teraz na w trakcie naprawy mojego licznika i spowrotem przeklatka.
Problem rozwiązany. Powodem był niezaadoptowany tempomat... wystarczył wag i po kłopocieSmile
Przekierowanie