Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: sygnalizacja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Co jakiś czas obserwuję różne sygnały samochodu i zastanawiam się co one oznaczają, dwa przykłady:

- dojeżdżam do celu, wyłączam silnik, gaszę światła - nie wyjmując kluczyka - samochód miga 3 razy kierunkowskazami i zapala w środku światło (klucz nie wyjęty ze stacyjki, drzwi zamknięte).
Wiem że spalona jest jedna postojówka - ale na komputerze jej nie sygnalizuje.

- co jakiś czas jak pasażer wysiada przy uruchomionym silniku - słyszę trzy sygnały - no ok, tylko dlaczego to się dzieję co jakiś czas a nie zawsze < i dlaczego zawsze(poważnie!) jak odwożę teściową. >>

Może jest jakaś lista sygnałów? (modułu komfortu brak)
cos jest skopane- mam tu na mysli raczej kable w przelotce drzwi.
a jak powinno być??

za każdym razem przy otwarciu ma sygnalizować?? czy odwrotnie?

Jak kupiłem to tak było - miałem wiązkę w ręku i przebijałem się przez kostkę w drzwiach - nic się nie zmieniło. Chyba że to krańcówka? ale to przy innych drzwiach by piszczało.
Przypadek pierwszy ma raczej związek z alarmem. Miałem podobnie jak alarm (niefabryczny) miał włączoną funkcję automatycznego ryglowania. Działało to tak, że chwilę po odpaleniu samochodu sam się ryglował, a po zgaszeniu właśnie migał 3 razy kierunkami i odryglowywał drzwi. Zapalało się wtedy też światełko wewnątrz samochodu.

Przypadek drugi, czyli piszczenie przy otwartych drzwiach u mnie wygląda tak:
- jak auto stoi, i ktoś otworzy drzwi, to pojawia się na desce rozdzielczej jedynie obrazek samochodu z otartymi drzwiami,
- jak auto jedzie, i ktoś otworzy drzwi, to dodatkowo jeszcze piszczy.
Być może nie wiązka w drzwiach, ale czujnik prędkości (GALA?) jest zwalony?
ale przy uwalonym czujniku pewnie by wyrzucił błąd to raz a dwa to parktronik by się nie wyłączał
Przekierowanie