Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Wymiana diód w panelu opuszczania szyb
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam, chcę zabrać się za wymianę diód w przełączniku opuszczania szyb u kierowcy w drzwiach. Całe podświetlanie przyrządów mam na czerwono tylko ten włącznik mam na zielono. Chyba wcześniejszy właściciel wymieniał na sprawny nie patrząc na kolor podświetlenia.
Mam pytanie jakie diody muszę zakupić, o jakim napięciu, gdzie mogę je dostać (na allegro nie znalazłem). Wymieniał już ktoś te diody?

[Obrazek: c51cfcab40669b04m.jpg]
takie malutkie te diody. A nie lepiej zakupic drugi panel? Pewnie masz od paska.
Też tak myślałem, tylko czy sharany lub alhambry występowały z zielonym czy tylko z czerwonym podświetleniem?
Sharan/Galaxy zieleń, alhambra czerwony. Polifty: Sharan niebieskie wyświetlacze i tarcze zegarów, czerwone przełączniki i wskazówki. Alhambra wszystko czerwone. Galaxy zieleń.
To są zwykłe diody. LED o średnicy 3mm. Kup w najbliższym sklepie takie diody w stosownym kolorze.
Nie pytaj o napięcie bo dla diod nie określa się napięcia pracy a jedynie prąd, który jest ustalony przez stosowny rezystor. Są oczywiście diody na jakieśtam napięcie ale to są nietypowe twory - w tym przełączniku jest najprawdopodobniej wbudowany rezystor i potrzebna jest zwykła dioda 15 - 20mA.
Jak będziesz wlutowywać to zwróć uwagę aby zachować polaryzację - jest takie spiłowanie na boku diody - ma być w tą stronę co w oryginale.

PS: Jakby się okazało, że jednak są jakieś nietypowe diody to wtedy będziesz kombinować dalej ale nie wiele stracisz bo taka zwykla dioda to koszt 30groszy.
Dla zwykłej diody led przy zasilaniu 12V trzeba szeregowo dać rezystor o wartości 1k Ohm, inaczej zaświeci tylko ma ułanek sekundy i będzie koniec jej żywota.
sa diody dostepne na 12V w sklepach elektronicznych. Jakies grosze to kosztuje.
W przełączniku mogą być już wbudowane rezystory.
Wiem że na forum passata jak zmieniali podświetlenia z zielonego na niebiesko-czerwone o zmieniali też rezystory.
Tak są wbudowane dwa rezystory.

[Obrazek: cb92a463a5097900m.jpg]
Stron: 1 2 3
Przekierowanie