Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Jaki olej do skrzyni Alhambra
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Witam wszystkich proszę o pomoc w doborze oleju do mojej 6-cio biegowej skrzyni manual chciałbym wymienic na nowy, ponieważ czuje przy zmianie biegów jakby po trybach lub synchronizatorach skakal brak płynnej zmiany biegów. Jaki olej mogę zastosować, proszę o pomoc. Dodam jeszcze jaki silnik: 1.9 tdi 85kW 2001r.
jesli chodzi o olej do silnika to tak walkowane było ale jesli o szkrzynie to cisza szukajka tez bez odzewu
To fakt, zmiana oleju może nie wiele dać.
Miałem tak w starym passacie B3 skrzynia się trochę ozdywała na dwójce i minimalne problemy z synchronizacja.
Poniważ byłem podekscytowany nowo zakupionym samochodem 8 lat temu to zaraz zmieniłem olej licząc na poprawę.
Poprawy nie było ale przez 8 lat przejeździłem z tą skrzynią i nie bardzo się pogorszyło...
tu na to raczej nie licz. Dobry olej zapobiega awariom skrzynie a nie ze je naprawia.
Producent zaleca olej G052171A2 Ja zalałem ponoć niczym nie ustępujący zamiennik Fusch sintofluid 75w
a ja ostatnio z racji iz grzebalem dwa razy przy sprzegle to zapodalem do skryzni jakis olej polecany przez znajomego ze sklepu. Ponoc jakis dobry w miare i pelen syntetyk. W sumie to i tak nie dorgi byl bo 25 zl / litr. Ogolnie wymienialem ten olej bo i tak ju mi brakowalo a byl juz chyba zlewany i zalewany ze skryzni ze 4 razy. Oczewiscie roznic nie zauwazylem.
witam zmieniłen na FUCHS TITAN SINTOFLUID FE 75W 2,3l zmiana sie poprawila stary byl przepracowany brak opiłkow w spuszczonym oleju pozdrawiam
Witam potwierdzam do Alhambra z 6 biegową skrzynia manualna idzie olej FUCHS TITAN SINTOFLUID FE SAE 75W jest to zamiennik oryginalnego oleju o kodzie G052171A2.W skrzyniach manualnych 5 biegowych stosuje się olej ATF(olej do automatyczny skrzyń)
wlasnei po konsystencji i kolorze zauwazylem kiedys ze vag dosc czesto do manualów daje olej od automatu. Kiedys w polo zony tez wymienielem uszczleniacz wodzika i olej zlałem to czerwony i dosc rzadziutki. Dziwna sprawa. Ale powiem ze chyba przez gestszy bardziej sa wytlumiane wszelkie odglosy ze skrzyni ale wydaje mi sie ze rzadszy ma lepsze wlasciwosci smarne. Ciort wie co zalac czasami ale moim zdaniem wymiany oliwy ani ni euratuja skrzyni anie neiwiele zmienia nawet przy sprawnej jeszcze. JEsli cos ma sie wysypac to sie wysypie. Kiedys koledze w oplu sie "wysypal" silnik i sobie zażartowałem w poscie ze silnik niedbany itd. Zaraz poszly ognie odwetowe nawet nie od wlasciciela pojazdu i musialem wyjasniac pozniej ze dobrze znam wlasciciela i ze to byla tak mala dygresja ze nie ma tak ze bedziemy wymieniali wszelkie oleje co 10 tys km i wszystkie fitry( paliwowe i olejowe i powietrza) i ze nei ma prawa sie cos skiepszczyć. A siadly wtryski w CR i to mozna powiedziec ze wszystkie.
Ja zlalem 20 letni chyba, to co zostalo mialo konsystencje wody, zabarwionej na czarno.Zalalem motulem gear 300. W pracy nie zmienilo sie nic ale moze dluzej pozyjeSmile
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie