Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Buczy po otwarciu drzwi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam

Swoim zwyczajem dociekam "co piszczy w sharanie".
Po otwarciu drzwi coś się włącza na chwilę (dwie sekundy) z tyłu pojazdu i buczy jakby coś się pompowało.
Ustrojstwo to włącza się tylko wtedy gdy samochód stoi dłuższy czas bez otwierania.

Cóż to za pompka?
Pompa paliwa w baku.
pompka paliwa po otwarci drzwi mialaby sie zalaczyć?? Chyba nie.
Na pompę to nie wygląda bo po pierwsze po co a po drugie zbyt głośno.
No i co ciekawe, że właśnie to nie buczy za każdym razem ani wtedy gdy kończę jazdę i wysiadam z samochodu.
Nie ma też na to wpływu zaryglowanie centralnego.

Czyli rozumiem, zagadka :-)
masz webasto?
Nic mi o tym nie wiadomo :-)

Dodam, że buczenie występuje tylko po otwarciu drzwi kierowcy.
(02-09-2013 07:49)raventes napisał(a): [ -> ]masz webasto?

Ja mam webasto ale nie usłyszałem nigdy żeby mi coś buczało po otworzeniu drzwi.
stawiam na problem z centralnym zamkiem i po otwarciu nadal chodzi przez chwile jeszcze silniczek w zamku.
Nie jest to centralny zamek.
Trochę temat podrążyłem i najprawdopodobniej jest to mimo wszystko (pompa paliwa).
Dziwne, bo po co ma się pompa załączać przy otwarciu drzwi ale jednak. Tak twierdzili też goście na forum fabii... (niby podobne rozwiązania).

Słychać dwie sekundy buczenia z tyłu a przy okazji cyknięcie przekaźnika pod zegarami.

Fakt, że to buczenie pojawia się tylko gdy drzwi są zamknięte przez dłuższy czas (coś koło 10-15 minut wystarczy) może wynika z kontroli ciśnienia paliwa za pompą. póki jest właściwe to otwarcie drzwi nie powoduje załączenia pompy.

Czego to nie wymyślą aby skomplikować konstrukcję pojazdu...
może ktoś coś kiedyś kombinował z pompą bo mu nie trzymało paliwa i tak sobie wymyślił Tongue z używanymi autami to cudawianki , u mnie klamka w drzwiach pasażera na drut była zamontowana ...
Stron: 1 2 3
Przekierowanie